kbayram1.png (364 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 26 ürün görüntüleniyor.
1 2

Darbe Koruyucu Ayakkabı

İş sağlığı ve güvenliği açısından önemli bir role sahip olan darbe koruyucu ayakkabı, özel standartlar göz önünde bulundurularak tasarlanır. Çalışma saatleri içerisinde tüm vücudun ağırlığını taşıyan ayaklar, birçok risk ile de karşı karşıya kalabilir. Özellikle inşaat, maden ocakları, ağır metal sanayi, dış mekan çalışmaları, endüstriyel makine imalatı gibi sektörlerin çalışma ortamlarında kesici, yakıcı ve benzeri özelliklere sahip yabancı maddeler ile sıklıkla karşılaşılır. Bu maddelerin ayağa batmaması, kesmemesi ve herhangi bir zarar vermemesi için uygun ayakkabı seçimi önem arz eder. Bu güvenlik sorununun önlemini darbe koruyucu ayakkabılar ile almanız mümkündür. Kompozit burunlu, çelik ve fiberglass burunlu gibi farklı özelliklere sahip olan bu ürünler eşliğinde sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilirsiniz.

 

Her Sektöre Hitap Eden Darbe Koruyucu Ayakkabı Modelleri

Farklı beden, renk, marka ve fiyat aralığının yanı sıra çeşitli sektörlere ve kullanım alanlarına da hitap eden darbe koruyucu ayakkabılar geniş ürün yelpazesi içerisinde gözler önüne serilir. Otomotiv sanayi, inşaat, ulaştırma ve açık alan çalışma sahalarında kullanıma uygun olan fiberglass burunlu ayakkabı modelleri; özel anatomik tabanı ile maksimum konfor sağlar. EN ISO 20345 doğrultusunda ıslak ortamlarda da kullanıma uygun olan bu ürünler, batma riskine karşı tekstil ara taban özelliğine sahiptir. Deri ve tekstil malzeme ile hem sağlam hem de şık bir duruşa sahip olan darbe koruyucu ayakkabılar, her sektöre uygun model çeşitliliği ile iş kazalarını minimuma indirgemeyi hedefler. 36 numaradan 48 numaraya kadar sahip olduğu geniş beden aralığı ile ayağınıza tam olan iş ayakkabısını bulma isteğinizi gerçekleştirir.

 

Darbe Koruyucu Ayakkabı Standartları ve Güvenlik Kategorileri

Çalıştığınız sektöre uygun darbe koruyucu ayakkabısı seçmek istiyorsanız standartlar ve güvenlik kategorilerini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. İş ayakkabısının sahip olduğu özelliklere ve donanımına göre hazırlanan farklı güvenlik kategorileri ve sahip olduğu standartlar, yüksek kalite açısından da önem arz eder. S1P standardı, darbe koruyucu iş ayakkabı modelinin taban ile ayakkabı arasında ekstra bir tekstil tabana daha sahip olduğunu gösterir. Ayrıca bu standarda sahip ürünler; şok emici topuklara, yağa dayanıklı tabana ve antistatik özelliğe sahiptir. Fakat suya dayanım bulunmamaktadır. S3 güvenlik kategorisi içerisinde yer alan darbe koruyucu ayakkabılar ise Antistatik özellik, şok emici topuk bölgesi, yağa dayanıklı taban, suya dirençli saya, delinmeye dirençli ara tabana sahiptirler. Darbe koruyucu ayakkabı seçiminde EN 20345 standardı, bu ürünler için temel ve ek gereklilikleri tanımlayan özel bir ifade olarak karşınıza çıkar.

 

Çalışma Performansını Artıran Darbe Koruyucu Ayakkabı Özellikleri

Yeni teknolojiler eşliğinde geliştirilen darbe koruyucu ayakkabılar, çalışma performansını arttırabilecek özelliklere sahiptir. Kaymaya karşı dirençli olan çift yoğunluklu poliüretan taban teknolojisi, burun koruyuculu iş ayakkabısı modellerinde ön plana çıkar. Kaymazlık ve kimyasallara dayanıklı dış taban, şok absorbsiyonu gibi özelliklere sahip olabilen fiberglass burunlu modeller; farklı sektörlerde iş güvenliği için sıklıkla tercih edilir. Ekstra konfor sağlayan bu özellik, çalışan kişilerin daha rahat hareket etmesine yardımcı olarak verimliliklerini artırmayı hedefler. Suya dirençli saya, tekstil ara taban, yumuşak orta taban ve daha birçok özelliğe sahip olan darbe koruyucu ayakkabı modellerini hemen şimdi sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun ürün yelpazesine göz atarak güvenli ve verimli çalışma saatleri geçirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.