3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Koruyucu Gözlük

 

Koruyucu gözlük çalışma esnasında gözleri çarpma, sıçrayan küçük cisimler ve zararlı ışınlara karşı korumaktadır. Gözlük modelleri farklı kullanım ve ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitli formlarda tasarıma sahiptir. Vücudun en hassas bölgesi olan gözlerin tam anlamıyla korunabilmesi için doğru gözlük seçimi yapmak önemlidir. İş güvenliği gözlükleri Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak üretilmek zorundadır. Gözlük üzerinde yer alan CE işareti gözlüğün belirlenen standartlara uygun olarak üretildiğini göstermektedir. Gözlük üretim ve özellik standartlarını belirleyen EN:166 tüm gözlüklerin uyması gereken temel ölçüttür. Bu standart dışında aynı zamanda EN: 167, EN: 168 veya EN: 170 gibi standartlara da uygun olabilir. Çalışma esnasında gözlerde maksimum koruma sağlamak için işin niteliğine uygun üretilen gözlük modelleri arasında seçim yapılmalıdır. Sektöre uygun gözlük tercihi için olası riskler doğru tespit edilmelidir.

 

Koruyucu Gözlük Özellikleri

 

İş güvenliği koruyucu gözlük kullanım alanlarına uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. 3M koruyucu gözlük modellerinin şeffaf, siyah, gri ve amber lens seçenekleri bulunmaktadır. Şeffaf ve gri lense sahip olan koruyucu gözlükler çapak sıçramalarına karşı gözlerin korunmasını sağlar. Çizilme darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Amber lense sahip gözlükler metal üretimi sırasında kullanılabilir. EN166:2001 standardına sahip olan gri lensli koruyucu gözlük modelleri açık alan çalışmalarında faaliyetlerinde kullanım için tasarlanmaktadır. Gri camı UV ışınlarından gözleri korurken tasarımı gözlüğün yüze tam oturmasını sağlar.

Lazer koruyucu gözlük lazer ışınlarına karşı gözleri korumaktadır. Koruyucu gözlükler yalnız olarak kullanılabileceği gibi reçeteli gözlüklerle birlikte de kullanılabilir. Aynı anda iki gözlüğü kullanmak isteyen kişilerin oluklu gözlük modellerini tercih etmesi gerekir. Kaynak işlerinde kullanılan kaynak koruyucu gözlükleri, gözlük üstü gözlük olarak kullanılabilen modellere de sahiptir. Kaynak gözlüğü darbe ve sıcak metal parçalara karşı koruma sağlar.. Beyaz camlı koruyucu gözlük şeffaf modellerin gözlük üstü, baş bantlı, ipli ve kulak üstü olan modelleri bulunmaktadır. Şeffaf lensleri sayesinde uzun süre gözleri yormadan kullanım sağlar. Buğu önleyici özelliğe sahip olanlar farklı sıcaklık değerlerine sahip ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Mekanik işlerde kullanım için tasarlanan sarı lense sahip koruyucu gözlük modelleri darbe, UV ışınları ve mavi ışığa karşı gözlerin korunmasını sağlar. Çok özellikli yapısı sayesinde farklı kullanımlarda kişilere konfor sağlar.

 

Koruyucu Gözlük Kullanımı

 

İş güvenliği gözlük çeşitleri kullanımı gözlerin herhangi bir zarar görmemesi için zorunlu bir uygulamadır. Gözlük seçiminde sektörün barındırdığı riskler göz önünde bulundurulmalıdır. Her sektör için farklı gözlük modelleri tasarlanmaktadır. Gözlüklerin tamamı Avrupa Birliği standartlarına uygun olmak zorundadır. Gözlük satın alırken üzerinde bulunması gereken CE işareti incelenmelidir. Gözlük üzerinde aynı zamanda sahip olduğu özellikler ve standarda ait bilgiler yer almalıdır. Tüm gözlükler temel olarak EN:166 standardına uygun olmak zorundadır. Gözlük seçiminde gözlük tasarımı, kullanılan malzeme ve sahip olduğu standartlar incelenmelidir.

Koruyucu gözlük şeffaf mekanik işlerde kullanılabilir. Şeffaf lensleri sayesinde uzun süre kullanımda gözlerde yorulma yapmaz. Çapak gözlüğü sahip olduğu yan korumalara sayesinde geniş bir görüntü sağlarken yüksek koruma olanağı tanımaktadır. Etrafta uçuşan toz tanelerinden gözleri koruyan toz gözlüğü mutlaka yüze tam oturmalıdır. Göz ve çevresinde boşluk bulunması gözlerin tozlardan etkilenmesine neden olmaktadır. Antifoglu gözlük modelleri buğulanma oluşmadan rahatlıkla gözlük kullanımına olanak tanımaktadır. Koruyucu laboratuvar gözlüğü kimyasal maddelerden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Ortamda oluşan sıvı ve gazlardan gözlerin zarar görmemesi için göz ve çevresini tam koruma sağlamalıdır. Koruyucu gözlük fiyatları sahip olduğu özellik ve standartlarına göre değişiklik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.