Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Lanyardlar

 

İş güvenliğini sağlamak amacıyla üretilen pek çok aksesuarı piyasada görmek mümkündür. Bunlar işçinin güvenliğini sağlamakla beraber oluşabilecek tehlikeli durumlara karşı onu korumaya yardımcı olur.  Birbirinden farklı markalar tarafından üretilen ve oldukça çeşitli olan bu aksesuarlar, işçi güvenliğini sağlama konusunda uzmandır. Bu aksesuarların her biri  farklı sektörlere göre özel olarak tasarlanır.  Bunlar arasında yer alan Lanyardlar genellikle yüksekte çalışan işçilere uygun olarak tasarlanır.

Özel olarak üretilen bu ürünler, işçinin yüksekten inmesini sağlayan oldukça kullanışlı bir aparattır. Bu aparat sayesinde işçi güvenli bir şekilde aşağı inebilir. Hayat ipi olarak da adlandırılan lanyard çeşitleri birbirinden farklı boyutları ile ön plana çıkar. Bunlar arasında 1,2 mt,1,5 mt, 2,00 mt gibi boyutlara sahip olanları görmeniz mümkündür. İhtiyacınız doğrultusunda bu ürünlerden birisini satın alarak kullanabilirsiniz. 

 

Birbirinden Farklı Modelleri ile Lanyard Çeşitleri

 

Çalışanların iş güvenliğini sağlamak amacıyla üretilen pek çok aksesuar çeşidini piyasada görmek mümkündür. Bunlar daha çok tehlikeli durumlara karşı çalışanları korumaya çalışır. Birbirinden farklı markalar tarafından üretilen bu ürünler arasında öne çıkan lanyard çeşitleri pek çok sektörün ihtiyacını karşılayacak niteliktedir.  Farklı fonksiyonlara sahip olan bu ürünler,  işçi güvenliğini sağlamada üst düzey performans sergiler. Farklı modeller arasında öne çıkan şok emici lanyard darbe kuvvetinin minimuma indirmek amacıyla tasarlanır. Bu ürün daha çok sabit noktada emniyet alınarak yapılan çalışmalar için özel olarak tasarlanmıştır. Bundan dolayı güvenliğinizi sağlayarak işlerinizi rahat bir şekilde yürütebilirsiniz. Yüksek mukavemetli iplik ile dikilen bu ürün, şok emicili çift lanyard ve tek landyard, çift şekilde piyasaya sunulur. Düşüş anında yavaş yavaş açılan şok emicili lanyardlar kişinin ani şoka girmesini engeller. 

 

Fonksiyonel Yapısı ile Lanyard Çeşitleri

 

Çok yüksek alanlarda çalışan işçiler için üretilen lanyard modelleri kullanışlı yapısı ile öne çıkar. Bu modeller arasında tek kollu ve çift kollu olanları görmek mümkündür. Tek kollu olanlar sık örgü ile birbirine bağlanmış durumda olup dar alanlarda kullanıma uygundur. Çift lanyard kullanımı ise daha konforludur. Çift yönden hareket olanağı sağlayan bu ürün,  kullanışlı yapısı nedeniyle pek çok sektörde tercih edilir. Geniş alanlarda sıklıkla tercih edilen çift lanyard, düşüş esnasında vücudunuza aldığınız darbeyi en aza indirmek için şok emici şekilde tasarlanmıştır.

Çift lanyardlar bağlandığı noktaya ve kişinin ağırlığına bağlı olarak kişinin alacağı darbeyi en aza indirir. Bunu yaparken de yaklaşık +1,75 m daha uzayarak etki gösterir. Diğer yandan bu ürün çift kollu olduğu için bağlantı noktaları arasında geçiş yaparken güvenlik almanızı sağlar. Bu ürünlerin uç kısmında bulunan geniş kancalar, ankraj noktalarına kolaylıkla bağlanır ve sizi zahmete sokmaz. Böylece işlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. 

 

Lanyard Modelleri ve Fiyatları


İş güvenliği konusunda uzman ürünlerden birisi de landyard modelleridir. Özellikle de şok emici lanyard olarak adlandırılan ürünler sadece işçi güvenliğini sağlamakla kalmaz aynı zamanda onun yere inerken şok dalgasına kapılmasını engeller. Bu bağlamda oldukça fonksiyonel olan lanyard standartları geregi farklı alanlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanır. Yüksek mukavemetli iplik kullanılarak tasarlanan bu ürünler, uv ve toza karşı oldukça dayanıklıdır.

Geniş ağızlı kancaya sahip olması nedeniyle bağlantı yaparken sorun yaşamazsınız. Lanyard kullanımı kolay olsa da dikkat etmeniz gereken pek çok husus vardır. Öncelikle kullanmadan önce ürünün sağlamlığını mutlaka göz önünde almalısınız. Ayrıca  modeller kişiye özel tasarlandığı için başkasının kullanımına izin verilmemelidir. Kullanmayı öğrendikten sonra lanyardlar size büyük avantaj sağlayacaktır. Lanyard fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Lanyard fiyatlarını detaylıca incelemek için sayfamızda gezinebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.