3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Kulaklık Yedek Parçaları

 

Koruyucu Kulaklık modelleri gürültülü ortamlarda kişilerin kulaklarında oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek amacıyla kullanılmaktadır. Kulaklığın kullanım alanları oldukça geniştir. Üretim, inşaat, otomotiv, madencilik ve ağaç işleri gibi sayısız sektörde kulaklık kullanımı tercih edilmektedir. Çalışma sırasında ortama yayılan sese kişilerin uzun süre maruz kalması işitme kaybına neden olabilir. İş sağlığı ve güvenliği için kulaklık kullanılması zorunlu bir uygulamadır. Gündelik hayatta kulak sağlığını tehlikeye atmak istemeyen kişiler tarafından da kulaklık kullanılabilir. Kulaklıkların uzun süre kullanılabilmesi için periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Zamanla deforme olan kulaklık parçaları değiştirilmelidir. Yıpranan kulaklıkların yenilenmesi maliyetli bir işlemdir. Yalnızca yıpranan parçaların değişimi için kulaklık yedek parçaları bulunmaktadır. İhtiyaç duyulan parça kolayca değiştirilebilir.

 

Çeşitli Kulaklık Yedek Parçaları

 

Kulaklık modelleri kullanıma bağlı olarak zamanla yıpranmaktadır. Yıpranan parçaların değişimi için peltor kulaklık yedek parçaları çeşitleri bulunmaktadır. Kulaklığa uygun olan yedek parçalar sayesinde yıpranan kısımları rahatlıkla değiştirilebilir. Kulaklığın en sık yıpranan parçaları iç lastik ve pedleridir. Hijyen açısından yıpranmasa dahi düzenli olarak bu kısımların değişimi gereklidir. Kulaklık için ped ve lastikler tek olarak ya da set halinde bulunabilir. Yumuşak dokuya sahip olan kulaklık pedleri değişimi oldukça kolaydır. Yedek parça olarak satın alınarak ihtiyaç duyulduğunda değiştirilebilir. Kulaklık modellerinin ped ve lastikleri farklı büyüklüklere sahip olabilir. Değişim için tercih edilen yedek parçaların seçiminde kulaklık modeline uygun ped ve lastik seçimine dikkat edilmelidir. Kulaklık lastiği pedler ile birlikte bulunmaktadır. Kulaklık hijyen kitleri set halinde alınarak yıpranan kulaklık parçaları değiştirilebilir. Kulaklık kullanımı sırasında kulağının terlememesini isteyen kişiler için HY-100A ter emici ped parçası bulunmaktadır. Uzun süreli kulaklık kullanımlarında terleme durumuyla karşı karşıya kalınabilir. Kulak pedi üzerine takılarak kullanılan ter emici ped sızdırma oluşmasını önler. Kulaklık kullanımında hijyen sağlar. Kulaklık pedi ve yedek iç lastik kullanımı kulaklığın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Kulaklarda enfeksiyon riski oluşması ihtimali yüksektir. Bu yüzden kullanılan kulaklıklarda gereken hijyenin düzenli olarak sağlanması gerekir. Kulaklık parçaları isimleri kulaklık pedi, kulaklık iç lastiği ve ter emici peddir. Kulaklık pedi aynı zamanda köpük olarak da isimlendirilmektedir.

 

Kulaklık Yedek Parçalarının Kullanımı

 

Koruyucu Kulaklık kullanımı kulak sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yüksek sese karşı koruma sağlayan kulaklıklar kulağa ve kullanılacak ortama uygun olarak tercih edilmelidir. Gün içerisinde çok sık kullanılan kulaklıkların yıpranması da hızlı olmaktadır. Yıpranan kulaklığın değişimi maliyeti arttırabilir. Kulaklık parçaları kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kolayca değiştirilebilir olması nedeniyle yedek parça olarak daima bulundurulabilir. Kulaklığın doğru kullanımı etkili bir koruma için oldukça önemlidir. Kulaklıkların kulak pedi ve lastiğinin yıpranması koruma düzeyini düşürür. Uzun süre aynı kulaklığın kullanım hijyen açısından da sakıncalıdır. Tek kullanımlık kulaklık kullanılmaması durumunda kulaklık pedleri değiştirilmelidir. Kulaklık yedek parçaları modelleri kulaklık modellerine uygun çeşitlere sahiptir. Parça değişimi sırasında kulaklık modeline uygun olan parçaların tercih edilmesi önemlidir. Kulaklığa uygun olarak tercih edilmeyen parçalar kullanım sırasında kulağınıza zarar verebilir. Kulaklık yedek parçaları fiyatları modeli ve sayısına göre değişiklik göstermektedir. Tek olarak kullanıcıya sunulan yedek parçaların dışında set olarak bulunan yedek kulaklık parçaları da vardır. Kullanım ve yıpranma süresine uygun sayıda yedek parça satın alınabilir. Kulak sağlığını korumak için ortam ses düzeyine uygun olan kulaklık kullanılmalı ve bu kulaklıkların gereken hijyen bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Kulaklık yedek parçalarının orijinal ve kulaklığa uygun olmasına dikkat edilmelidir. Belirli standartlara uygun olarak üretilen kulaklıkların işlevini tam olarak yerine getirebilmesi için orijinal yedek parça kullanılmalıdır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.