Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Termal Kimyasal/Mekanik Eldiven

 

İş Sağlığı ve Güvenliği zorunlu ekipmanları arasında bulunan iş eldivenleri yapılan işin türüne uygun olacak şekilde farklı özelliklerde üretilmektedir. Çalışma esnasında ellerin herhangi bir zarar görmemesi için işin niteliğine uygun olan eldiven seçilmesi önemlidir. Termal iş eldiveni, termal risk taşıyan işlerde kullanılmak üzere tasarlanmaktadır. İş eldivenleri belirli standartlara uygun olarak üretilmek zorundadır. Termal tehlikelere karşı koruyan iş eldiveni EN 407 standardına uygun üretilmelidir. İş eldiveni seçerken çalışanın eline uygun büyüklükte olmasına özen gösterilmelidir. Kimyasal iş eldiveni çeşitli kimyasal maddelerden ellerin zarar görmesini önlemesi amacıyla tasarlanmaktadır. Kimyasal iş eldivenleri EN 374 standardına uygun olarak üretilmektedir.

 

Termal Kimyasal İş Eldiveni Özellikleri

 

İş eldivenleri kullanım amacına uygun özelliklerde üretilmektedir. Kullanılan materyal ve eldivenin tasarımı çalışan kişinin çalışma esnasında maksimum güvenliğini sağlanmasına yönelik olarak tasarlanır. Isıya dayanıklı kimyasal eldivenler yüksek sıcaklık ve kimyasal madde kullanımı gerektiren işlerde gereken iş güvenliğini sağlamaktadır. Termal kimyasal iş eldiveni EN 407 ve EN 374 standartlarının her ikisine de uygun olmak zorundadır. Bu eldivenlerin temel özellikleri arasında tutuşmaya karşı direnç, temas ısı direnci, erimiş metalden oluşan sıçramalara karşı direnç, radyant ısı direnci ve kimyasal direnç bulunmaktadır. Termal kimyasal iş eldiveni özellikleri çalışma sırasında kişilere rahat bir kullanım sağlarken gereken güvenliği sağlar. Eldivenin kaplama malzemesi doğal lateks kauçuk ya da neopren olabilir. Eldiven seçimi kullanımına uygun yapılmalıdır. Lateks eldivenler hijyen açısından oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda doğal plastik olarak da isimlendirilen lateks üzerine kir, mikrop ya da sağlığa zararlı diğer mikroorganizmalar yapışmaz. Hijyen gerektiren işlerde kullanılacak eldiven seçiminde lateks içeriğine sahip modeller tercih edilebilir. Neopren kimyasal maddelere karşı direnç gösterir. Dokusu sayesinde kullanılırken ellerin rahat hareket ettirilmesini sağlar. Termal kimyasal iş eldiveni modelleri arasında kısa ya da uzun tasarımları bulunmaktadır. Eldiven kullanımı sırasında maksimum güvenlik önleminin sağlanabilmesi için eldiven uzunluğu kullanıma uygun olarak tercih edilmelidir. Asit ya da buhar içeren işlerde uzun konçlu eldiven tercih etmek kullanıcı açısından daha güvenlidir.

 

Termal Kimyasal İş Eldiveni Kullanım Alanları

 

Termal kimyasal iş eldiveni çeşitleri farklı sektörlerde kullanılabilir. Makine endüstrisi, kimya endüstrisi ya da gıda ve madencilik sektörü gibi alanlarda kullanım için tercih edilebilir. Kullanılacak sektörün özelliklerine uygun eldiven tercih edilmelidir. Hijyen gerektiren gıda sektöründe lateks içeren eldiven modelleri kullanılabilir. İnce termal eldiven termal ve kimyasal risklerin bulunduğu kimya endüstrisinde kullanım için tercih edilebilir. Esnek ve kavrayıcı yapısı sayesinde eldivenin kullanımı ellerinizin hareketini sınırlamaz.

Termal kimyasal eldivenlerin bir diğer kullanım alanı ise her türlü temizlik işleridir. Deterjan ve ağır kimyasal temizleyicilerin kullanımı sırasında ellerin yaralanmasını önler. Termal kimyasal iş eldiveni kullanımı birçok sektörde zorunlu bir uygulamadır. Kişilerin iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için sektöre en uygun eldiven modeli kullanılmalıdır. Kimyasal eldivenlerin zararlı kimyasallardan elleri koruma süresi 6 kategoriye ayrılmıştır. Eldiven tercihi sırasında yapılan işin niteliğine uygun sürenin seçilmesi göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Eldivenin maksimum geçirgenlik süresi 240 dakikadır. Termal kimyasal eldivenlerin yırtılma ve kesilmeye karşı da dayanıklı olması gerekir. Eldiven yapımında kullanılan malzemenin türü hangi kimyasal maddelerde kullanımına uygun olduğunu belirlemektedir. Termal kimyasal eldiven modelleri kauçuk, nitril, neopren, PVC, PVA ve butil malzemelerinden herhangi biri kullanılarak üretilebilir. Neopren kullanılarak üretilen eldivenler çözücüler dışında tüm kimyasal ürünlerle temasta kullanılabilir. Butil eldivenleri ise yalnızca ketonlar ile kullanılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.