3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Baş ve Yüz Koruma Ekipmanları

Çalışma alanlarınızda olası tehlikelere karşı korunabilmeniz için bazı ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Özellikle yüzünüze sıçrayabilecek ya da başınıza düşebilecek malzemelere karşı güvende olmanız gerekir. Aksi takdirde ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Bunun için baş ve yüz koruma ekipmanlarını tercih edebilir ve kendinizi güvene alabilirsiniz. Örneğin; kaynak yaparken yüzünüze sıçrama olabilir. Bu da oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu nedenle kaynak gözlüğü ya da kaynakçı başlığı kullanmalısınız. Kaynak yaparken kullanıma özel olarak tasarlanan bu gözlüklerin camları, oldukça dayanıklıdır. Uzun süre kaynak ışığına baktığınızda bile gözlerinizin zarar görmemesini sağlayabilir. Aynı zamanda gözünüze gelebilecek alev sıçramalarını de önler. İş alanınızda kendinizi güvende hissedebilmeniz için baş ve yüz koruma ekipmanları kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu alanda sunulan pek çok farklı malzeme vardır. Bunlar arasından iş alanınıza ve ihtiyacınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Bu sayede çalışma sırasında kendinizi daha emniyetli ve güvende hissedebilirsiniz. Birbirinden farklı ve kaliteli baş ve yüz koruma ekipmanları için sitemize göz atabilir ve ihtiyacınıza uygun ekipmanı geniş ürün yelpazesi içinde bulabilirsiniz.

Baş ve Yüz Koruma Ekipmanları Modelleri

İş güvenliği malzemeleri arasında yer alan baş ve yüz ekipmanları, farklı çeşitlere sahiptir. Bu çeşitlerden her birinin kullanım alanı değişiklik gösterebilir. Özellikle baretler baş ve yüz koruma konusunda oldukça sık tercih edilir. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerle üretilen baretler, üretildikleri materyallere göre değişiklik göstermektedir. Vidalı ya da vidasız olmalarına göre de baretler farklı modellere ayrılmaktadır. Vidalı olanlar vida yardımıyla ayarlanırken vidasız olanlar toka ile ayarlanmaktadır. Özellikle ormancılık ve endüstri işlerinde kullanılan baretler, etkili bir koruma yapabilir. Başınızda dururken mükemmel bir şekilde havalandırma yapan bu baretler, iyi bir görüş alanı gerektiren alanlarda kullanım için uygundur. Aynı zamanda kimyasallara, delinmeye karşı da direnç gösterebilirler.

Baretler çeşitli renkleriyle de birbirlerinden ayrılmaktadır. Beyaz olanlar mühendis, mimar, tekniker, ziyaretçi içindir. Sarı olanlar ise işçiler tarafından kullanılır. Mavi renkli baretler formenler ve bakım yapan personellerin kullanımına uygundur. Yeşil renkli olanları ise sağlık personelleri kullanmaktadır. Yüz siperleri de oldukça sık kullanılan baş ve yüz koruma ekipmanlarındandır. Olası tehlikelere karşı yüzünüzü koruyan bu ekipmanlar, kolay bir şekilde takılabilir. Başınıza takabileceğiniz bu yüz koruma siperliklerini oldukça pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Yalnızca yüzünüzü koruyacak şekilde tasarlanan siperlikler ya da hem yüz hem de baş koruma özelliğine sahip başlıkları tercih edebilirsiniz. Kaynak yaparken, inşaatta ya da tehlikeli alanlarda çalışırken kullanabileceğiniz bu emniyet ekipmanları, iş güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitli baş ve yüz koruma ekipmanları arasından çalışma alanınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

Baş ve Yüz Koruma Ekipmanları Özellikleri

Baş ve yüz koruma ekipmanları, baret ve siperliklerden oluşmaktadır. Bu baret ve siperlikler, kaliteli materyallerden üretilmektedir. Çünkü zorlu iş alanlarında size eşlik etmeleri gerekir. Bu nedenle dayanıklı malzemeler seçilerek tasarlanırlar. Yüksek sıcaklıklara dirençli olan bu ekipmanlar, tehlikeli ortamlarda çalışırken sizi korur. Baretlerin iç kısmında kullanılan nefes alabilir malzemeler, kafanızın nefes almasını ve terlememesini sağlar. Bu sayede çalışma boyunca kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Aynı zamanda baretler ayarlanabilir özellikte oldukları için kafanızın büyüklüğüne ve şekline göre ayarlayabilirsiniz. Hafif yapılı baretler, işlerinizi yaparken size konfor sağlar.

Yüz koruma siperlikleri de tasarımlarına göre çeşitli özelliklere sahiptir. Özel olarak gözlerinizi koruyan materyallerle geliştirilen bu baretler, yüksek ışın yayan materyallere karşı sizi korur. Böylece uzun süre kesintisiz bir şekilde çalışabilirsiniz. Baş ve yüz korumak için özel olarak tasarlanan bu ekipmanlar, ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede kafanıza uygun hale getirebilirsiniz. Elektrikçiler, işçiler, tamiratçılar vb. gibi çeşitli meslek gruplarından çalışanlar için farklı özelliklerde baş koruma ekipmanları yer alır. Bazı modeller havalandırmalı, bazıları ise havalandırmasızdır. Kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak aralarından seçim yapabilirsiniz. Arka kısımlarında bulunan bandajlar sayesinde kolay bir şekilde kafanıza geçirebilirsiniz. Baş ve yüz koruma ekipmanları arasında koruma plakaları, baretler, baş ve boğaz başlığı, kıvılcım önleyici gibi çeşitli ekipmanlar yer almaktadır. İş güvenliğiniz için farklı baş ve yüz koruma ekipmanlarını tercih edebilirsiniz.

Baş ve Yüz Koruma Ekipmanlarının Fiyatları

Baş ve yüz korumak için üretilen ekipmanlar oldukça çeşitlidir. Bunların her biri farklı fiyatlara sahiptir. Baş ve yüz koruyucuların fiyatları, kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin; baretler ile yüz koruyucu siperlikler arasında fiyat farkları vardır. Üretimlerinde kullanılan materyaller de fiyatlarının belirlenmesinde etkili olur. Özellikle bu ürünlerin dayanıklı materyallerle üretilmesi gerekir. Çünkü zorlu koşullara karşı sizi koruması ve uzun ömürlü olması oldukça önemlidir. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan kriterler arasında ekipmanların sahip olduğu özellikler de yer alır. Örneğin; vidalı olanlar ile vidasızlar arasında fiyat farkları vardır.

İş güvenliği ekipmanları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan baş ve yüz koruyucular, havalandırmalı olup olmamasına göre de fiyatlandırılır. Havalandırmalı olanlar başınızın terlemesini önleyebilir. Birbirinden farklı özelliklere sahip çeşitli baş ve yüz koruma ekipmanlarını hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz. Bu sayede iş alanınızda kendinizi daha güvende ve konforlu hissedebilirsiniz. İstanbul Ticaret’te geniş ürün yelpazesi sunan baş ve yüz koruma ekipmanlarını bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.