3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Mekanik Termal Eldiven

 

İş eldiveni kullanımı çalışma sırasında kişilerin iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Farklı sektörlerde yapılan işlerin çeşitli güvenlik riskleri bulunmaktadır. Kişilerin yapılan iş sırasında zarar görmemesi için gereken tüm güvenlik önlemlerinin alınması zorunludur. Eldiven kullanımı en temel güvenlik önlemidir. İşin niteliğine uygun olarak eldiven kullanımının yanı sıra gereken diğer güvenlik önlemleri de alınmalıdır. İş eldivenleri üretimi belirlenen standartlara uygun olarak yapılmaktadır. Mekanik iş eldiveni EN:420 ve EN:388 2016 standardına uygun olarak üretilmektedir. Eldivenin kullanım alanına göre tasarımı birden fazla standarda uygun olarak gerçekleştirilebilir. Mekanik termal iş eldiveni aşınma, yırtılma, yüksek sıcaklık ya da delinme gibi riskleri barındıran işlerde kullanılmak üzere tasarlanmaktadır.

 

Mekanik Termal İş Eldiveni Özellikleri

 

Mekanik termal iş eldiveni modelleri farklı malzemeler kullanılarak tasarlanmaktadır. Eldivenlerin kaplama malzemesi nitril, poliüretan, lateks kauçuk ya da deri tercih edilmektedir. Nitril malzeme kullanılan mekanik termal eldivenler aynı zamanda suni lateks olarak adlandırılır. Yırtılma ve delinmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Pürüzlü yapısı sayesinde kullanımı esnasında kayma yapmaz. Otomotiv sektöründe kullanım için oldukça uygun bir eldivendir. Poliüretan malzeme kullanılarak tasarlanan mekanik termal iş eldiveni çeşitleri elleri kavrayarak rahat kullanım imkanı tanır. Yarı tehlikeli işlerde kullanım için uygundur. Eli kavrayan özelliği nedeniyle hassas işlerde kullanım için tercih edilebilir. Montaj, metal, ambalaj ve kâğıt işleri gibi çeşitli sektörlerde kullanılabilir. Lateks kauçuk malzemeden tasarlanan mekanik termal iş eldiveni özellikleri arasında soğuğa karşı koruma gelmektedir.

Soğuğa kısa ya da uzun süreli temaslarda ellerde yüksek koruma sağlar. Eldivenler farklı boyut, renk ve tasarımlara sahiptir. Yapılan işin niteliğine uygun eldiven seçimi kişilere kullanım sırasında konfor sağlar. Yüksek güvenlik için eldiven kullanımıyla birlikte bileklik de tercih edilebilir. Bileklik eldivenin kullanımı sırasında kaymasını önlemektedir. Pamuklu astara sahip olan eldiven modelleri teri emerek rahat kullanım imkanı sağlar. Dikişsiz tasarıma sahip mekanik termal eldiven modelleri kullanımı sırasında kişileri rahatsız etmez. Ciltte dikişlerden kaynaklanan tahriş oluşmasını önler. Dokulu eldiven modelleri çalışma esnasında ellerin kaymasını önler. Yağlı ortamlarda kişilere rahat ve ergonomik bir kullanım sağlar.

 

Mekanik Termal İş Eldiveni Kullanımı

 

Mekanik termal iş eldiveni kullanımı sektöre uygun olarak tercih edilmelidir. Yağlı makine parçalarının tamiratı sırasında dokulu iş eldiveni kullanımı uygundur. İş eldiveni kullanırken ellerin güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra işin de konforlu ve rahat bir şekilde yapılmaya devam edilebilmesi gerekir. Bu nedenle eldivenlerin tasarımlarında kullanılan malzemeler ve modelleri çeşitlidir. Mekanik termal iş eldiveni fiyatları modelleri ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. İş eldiveni seçiminde fiyat tek kriter olmamalıdır. İş sırasında kişilerin güvenliğinin sağlanması önceliklidir. Eldiven seçiminden önce tasarımında kullanılan malzemeler ve üretim standardı bilinmelidir. Çeşitli standartlara göre üretilen eldiven modelleri tek bir standarda uygun olabildiği gibi aynı anda birden fazla standarda da uygun olabilir. İlk kez eldiven tercihi yapacak olan kişiler en uygun olan eldiven için mekanik termal iş eldiveni yorumları referans olabilir. Mekanik termal iş eldivenleri yüksek sıcaklığa sahip işlerde kullanılmasının yanı sıra astar malzemesinden kaynaklı olarak kesilme riski barındıran işlerde de tercih edilebilir. Isıya dayanıklı montaj eldiveni olarak da bilinen mekanik termal eldivenler kimyasal ve otomotiv sektöründe kullanılabilir. Eldiven modeli kullanacak kişinin ellerine uygun olmalıdır. Rahat kullanım ve güvenlik için eldiven eli kavramalı ve uzunluğu yapılacak işe uygun tercih edilmelidir. El büyüklüğüne uygun tercih edilmeyen eldivenler kullanımı sırasında ellerin zarar görmesine neden olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.