3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Tam Yüz Maske

 

Kişilerin kirli hava ve zararlı mikroorganizma bulunan ortamlarda uzun süre vakit geçirmesi sağlıklarını riske atmaktadır. Koruyucu maskeler kişiler çeşitli nedenlerle ortamda oluşan kirli havaya karşı korumaktadır. Havada bulunan risklere karşı maske kullanılması gerekmektedir. Özellikle belirli süre kirli hava bulunan ortamda bulunmak zorunda olan çalışanlar için maske kullanımı zorunlu bir uygulamadır. Maskenin iş sağlığı ve güvenliğini tam anlamıyla sağlayabilmesi için ortamda bulunan risklere uygun olarak seçilmesi gerekir. Farklı risklere göre tasarlanan maskeler arasında bulunan tam yüz maske kişileri ortamda bulunan toz, gaz ve buharlara karşı korumaktadır. Tam yüz maskesi Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmek zorundadır. Maskenin koruma derecesi ve etkili olduğu gazlara göre üretim standardı farklılık göstermektedir.

 

Tam Yüz Maske Özellikleri

 

Tam yüz gaz maskeleri kişilerin tüm yüzünü korumak üzere tasarlanmaktadır. Madencilik, tersane, ağır metal, gaz ve buhar bulunan tüm ortamlarda kullanım için uygundur. 3M tam yüz maskesi hafif tasarımı sayesinde uzun süre kullanımlarda kişilere konforlu bir kullanım imkanı tanımaktadır. Solunması riskli olan gaz ve buharlara karşı tam koruma sağlamaktadır. Yumuşak ve alerji oluşturmayan malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Kullanım sırasında kişilerin cildine zarar vermemektedir. Tam yüz korumalı maske kullanan kişilere geniş görüş alanı sağlamaktadır. Lensi çizilmeye karşı dayanıklı malzemeden tasarlanmaktadır. Hava beslemeli hava solunum cihazı ile kullanım için uygundur.

Maske içerisinde solunan hava buhar oluşturmamaktadır. Sahip olduğu ventil sayesinde soluk alıp vermeyi kolay bir hale getirmektedir. Tam yüz koruyucu maske kullanım sırasında sesi engellememektedir. Amonyak ve türevleri gaz ve buharlara karşı koruma sağlar. Pozitif basınç tam yüz maskeleri tüplü solunum sistemleriyle kullanım için uygundur. Geniş ve net görünüm sağlayan tasarıma sahiptir. Silikon formu sayesinde kullanım sırasında kişileri rahatsız etmez. Tam yüz maskeleri yüze kolay uyum sağlayan bir tasarıma sahiptir. Farklı yüzlere kolay uyum sağlayabilmeleri için ayarlanabilir kayışları bulunmaktadır. Bu kayışlar sayesinde yüze takmak oldukça kolaydır. Tam yüz maskesi filtreli modellerinde aktif karbon özelliği bulunan tasarımları da vardır. Aktif karbon özelliğine sahip olan maskeler ortamdaki kötü kokuyu içerisine hapsetme özelliğine sahiptir. 3M 6800 tam yüz maskesinin dört kayışlı süspansiyonu bulunmaktadır.

 

Tam Yüz Maske Kullanımı

 

Tam yüz solunum maskesi farklı sektörlerde kullanım için farklı özelliklerde tasarlanmaktadırlar. Maskenin tüm yüzü koruma özelliği sayesinde ekstra gözlük kullanımına ihtiyaç duyulmamaktadır. Zararlı gaz ve buhar bulunan ortamlarda iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için maske kullanımının yanı sıra gözlük kullanımı da gerekir. Ayrı iki ekipman kullanmayı tercih etmeyen kişiler için tam yüz maskesi kullanımı idealdir. Yüze tam oturması sayesinde ortamda bulunan zararlı gaz ve buhar oluşumunda kaçınılabilir. Tam yüz maskesi standartları EN 140 ve EN 136’dır. Standartlara uygun olarak üretilen maskelerin koruma dereceleri de birbirinden farklıdır. EN 136 standardına uygun olarak tasarlanan tam yüz maskesi amonyak ve amonyak türevlerinde kullanım için idealdir. EN 140 standardına uygun olarak üretilen maskeler tersaneler, pil üretimi ve toksik atık gibi sektörlerde kullanılabilir.

Tam yüz maske fiyatları koruma dereceleri ve üretim standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Yüz maskesi seçiminde kullanılacak ortamın barındırdığı risklerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Ortam risklerine uygun olarak tercih edilmeyen maskelerin koruma dereceleri istenen düzeyde olmayabilir. Maske seçimi sırasında yüze tam oturmasına dikkat edilmelidir. Ayarlanabilir maskeler farklı kişilere oldukça kolay uyum sağlar. Maske yüze takılarak istenilen seviyede ayarlanabilir. Ayarlama sırasında maske ile yüz arasında mesafe bulunmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.