Blog

Göz Duşu Nedir, Ne İşe Yarar?

Çalışma hayatında göz duşu önemli bir yere sahiptir. Göz banyosu çoğunlukla acil durumlarda kullanılır. Göze temas eden kimyasal madde, metal parçası veya toz gibi zararlı maddelerin yarattığı tahribatı engellemek ya da azaltmak amacıyla tercih edilir. Gözleri arındırmak amacıyla kullanılan göz duşu, bir tür güvenlik ekipmanı olarak ele alınır.

İş Güvenliği İçin Doğru Çelik Eldiven Seçimi

Çalışma hayatında kullanımı iş güvenliği için tercih edilen ya da prosedür gereği giyilmesi gereken birtakım ekipmanlar vardır. İş eldiven çeşitleri de en önemli kişisel koruyucu ekipmanlar arasındadır. Eldiven seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunur. Çelik eldivenler kesilmelere ve darbelere karşı ellerin korunmasına yardımcıdır. Özellikle kesici aletler ile çalışanlar için iş güvenliğinin sağlanması adına önemli bir görev üstlenir.

Farklı Sektörlerde Kullanım Alanları ile Bel Destekli Emniyet Kemeri Rehberi

Bel destekli emniyet kemeri, yüksekte çalışan kişiler başta olmak üzere tehlikeli iş kollarında faaliyet gösteren bütün işçiler tarafından kullanılması gereken bir ekipmandır. Can güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan, isminden de anlaşılacağı üzere bel destekli olduğu için düşme sırasında meydana gelebilecek ağır darbeleri engellemeyi hedefleyen bu kemerler, çalışma ortamının daha güvenli hale gelmesi konusunda etkilidir.

Yüz Koruyucu Siperlik Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pek çok sektörde aktif bir rol oynayan ve mutlaka kullanılması gereken koruyucu ekipmanlar arasında yer alan yüz koruyucu siperlik yer alır. Bu siperlik türü, yüzünüzü çalışma sırasında meydana gelebilecek tehlikeleri karşı koruyor. İş güvenliğinin başarılı bir şekilde sağlanması konusunda önemli olan yüz koruyucu siperlik, çalışırken meydana gelecek olumsuz durumlardan korunmanızı sağlıyor.

Solunum Setleri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Solunum setleri, işçilerin solunum sistemlerine zararlı maddelerin yerleşmesi ile birlikte meydana gelen tehlikelerin giderilmesi amacıyla kullanılan kişisel koruyucu ekipmanlardır. Set olarak değerlendirilen bu ürünler, solunum yoluyla alınan zararlı maddelerin yaratabilecekleri tehlikeli etkiyi minimize etmeyi hedefler. Farklı tasarım özelliklerine sahip olan solunum seti çeşitleri; solunum maskesi, filtre, filtre kartuşları, bağlantı parçalar ve kafa kayışları gibi farklı parçalara yer verir.

İş Güvenliği Koruyucu Gözlüklerin Önemi ve Kullanımı

Koruyucu gözlük, zorlu şartlarda çalışan işçilerin gözlerinde meydana gelebilecek tehlikeleri önlemek adına kullanılan koruyucu bir ekipmandır. Çalışma esnasında meydana gelebilecek potansiyel tehlikelerden ve bu tehlikelerin oluşturduğu risklerden korunmak adına önemli bir ekipman olan iş güvenliği gözlüğü farklı çeşitlere sahiptir. Çeşitlerin değişmesi özelliklerinin de değişmesini sağlarken bu durum değişen ihtiyaçları karşılayabilecek bir tercih yapmayı kolaylaştırır.

Acil Durum Hazırlıkları: İş Yerindeki En İyi Uygulamalar

İş yeri acil durum prosedürleri, iş yerinde aniden meydana gelebilecek ve çeşitli sebepler dolayısıyla gelişen acil durumlarda izlenmesi gereken yol olarak değerlendirilebilir. İş yerinin büyüklüğü, faaliyet gösterdiği sektör ve tehlikeli madde gibi risklere bağlı olarak özelleştirilmesi gereken bu prosedür, düzenli olarak uygulanmalı ve çeşitli tatbikatlar ile kuvvetlendirilmelidir. İş yeri acil durum planı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok etken bulunur.

28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü

İş sağlığı ve güvenliği günü, işçilerin temel haklarından biri olan sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının öneminin anlaşılması adına önemli bir rol oynar. Çalışma yaşamındaki en temel hak ve ilkeler arasında çalışma ortamının sağlıklı ve güvenli hâle getirilmesi bulunur.

İş Güvenliğinde Koruyucu Kolluklar ile Etkili Koruma ve Güvenlik

Çok amaçlı kolluk, el bileğinden dirsek kısmına kadar olan kol bölümünü korumak amacıyla tasarlanır. Koruyucu ekipmanlar sınıfında yer alır. İş sağlığı ve güvenliği bağlamında hayati bir rol oynayan çeşitli çok amaçlı kolluk modelleri, çeşitli seçeneklere sahip. El bileğinden omuza ya da dirsek kısmından omuza kadar olan modeller, seçenekler arasındadır. Değişen çalışma koşullarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek özellikler ile zenginleştirilen ve farklı risklere karşı koruma sağlayan koruyucu kolluk modelleri; ısıya dirençli, ısı ve kesilmeye karşı dayanıklı ve gıda uyumlu gibi farklı model seçeneklerine sahip. Esneyebilen dikişlere ve kumaş yapılarına sahip oldukları için farklı çalışma sektörlerinde hem işin daha verimli hâle gelmesini sağlar hem güveni artırır.

İşitme Koruma: İşitme Sağlığınız Önceliğiniz Olsun

Geniş bir kullanım alanına sahip olan kulak tıkaçları, işitme sağlığının korunması gerektiği alanlarda tercih edilen bir ürün grubu ve koruyucu ekipmandır. Gürültülü olan tüm ortamlarda kullanılabilen bu ekipmanların kullanım alanları bir hayli geniş. Farklı desibeldeki sesleri yalıtmak amacıyla kullanılan ve ortama uygun farklı çeşitlere sahip olankulak tıkaçları çeşitli malzemelerle üretilir.

1 2 3 .... 7 8 9
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.