Blog

Elektrikçi Eldiveni Kullanım Rehberi

Elektrikçi eldiveni, elektrik ile ilgili gerçekleşen çalışmalarda kullanılması zorunlu olan bir kişisel donanım ekipmanı olarak ele alınır. Elektrikçi eldiveninin diğer tüm elektrik koruyucular ile kullanımıyla, çalışma esnasında meydana gelebilecek tehlikelerden çalışanın korunması mümkün hale gelir.

Ankraj Malzemeleri ve Çeşitleri Hakkında Her Şey!

Ankraj ne demek sorusuna bir şeyi sabit pozisyonda tutmak amacıyla kullanılan bağlama işlemi olduğuna dair yanıt vermek mümkün. Bir terim olan ankraj, reparların veya yapı elemanlarının birbirlerine ya da ortama sabitlenmesi olarak açıklanır. Bu işlemde amaç demir ya da çelik malzemenin duvar ve kolon yüzeylerine yerleştirilmesi olarak ele alınır.

5 Maddede Abek Filtre Özellikleri

Abek filtreli maske gibi gaz maskeleri solunum koruması sağlamak amacıyla üretilir ve kullanılır. İş esnasında kişisel korumayı sağlayan en önemli donanımlardan biri gaz maskeleri olarak bilinir. Metalürji ve metal imalatı, temizlik ya da kimyasal üretim ve uygulama gibi alanlarda yapılan çalışmalarda zararlı gazlar bulunur. Zararlı gazların bulunduğu bütün çalışma ortamlarında mutlaka gaz maskesi ve  filtresi kullanılması gerekir.

Galvaniz Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Galvaniz nedir?sorusuna inşaat sektöründe kullanılan önemli malzemelerden biri olduğuna dair yanıt vermek mümkün. Yapılarda depreme karşı dayanıklılığı artırma görevi gören ve avantajlı bir yapı olan galvaniz son yıllarda oldukça sık şekilde tercih ediliyor. En çok tercih edildiği alanların arasında ise prefabrik yapılar ve konteynerler geliyor. Fakat tercih edildiği sektörün yalnızca yapı sektörü olduğunu dile getirmek doğru değil.

Lateks Eldiven Kullanımı: Alerji ve Önlemler

Lateks eldiven gıda sektörü, endüstriyel uygulamalar ve tıbbi tesislerde yaygın olarak kullanılan koruyucu bir ekipmandır. Tekrar ve tek kullanımlıkolarak üretilen modeller mevcuttur.Tek sildi verenler temelde bir güvenlik ürünüdür. Tıp, yemek servisi, kimya ve otomotiv alanlarında oldukça yaygın şekilde kullanıldığı görülür. 

Baret Renkleri Neye Göre Farklılık Gösterir?

Baret renkleri farklı anlamlara gelir. Genellikle inşaat sektöründe kullanılan baretler; elektrikçiler, yüksekte çalışan işçiler ve sivil savunma ekipleri gibi farklı meslek grupları tarafından da kullanılır. Farklı alanlarda kullanıma sahip olan baretler değişik renklerde üretilir. Ortak noktaları güvenlik olsa da, farklı renklerde üretiliyor olmaları farklı anlamlara geldiklerini gösterir.

Yangın Sınıfları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsan hayatında ve çevre sağlığını tehlikeye sokacak yangınlar doğal bir felakettir ve yangın sınıfları ile sınıflandırılır. Yangınlar yeterli önlem alınmadığında ya da yanıcı ve yakıcı maddeler dikkatsiz bir şekilde kullanıldığı takdirde meydana gelir.

 

Reflektör Yeleği Kullanımı ve Zorunluluklar

Reflektör yeleği göze batan renkler ve ışığı yansıtma özelliği ile üretilen ekipmanlardır. Reflektör teriminin tanımı karanlıkta veya aydınlıkta gözlere uyarıcı gönderen sistemdir. Kişilerin can ve mal güvenliği için birbirlerini uyarma görevi gören reflektörler, yelekler sayesinde giyilebilecek bir güvenlik ekipmanı haline gelir. Reflektör yeleklerin en önemli özelliği gelen ışığı yansıtıyor olmalarıdır

Farklı Markalar ile Kimyasal Koruyucu Tulum Özellikleri

Kimyasal maddelere maruz kalma riski olan çalışmalar esnasında güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan koruyucu giyim ekipmanına kimyasal koruyucu tulum adı verilir. Kimyasal koruyucu tulumlar vücudu kimyasal suçlamalardan, tozlardan, damlacık ve aerosollerden korur. Dayanıklı bir üretime sahip olan tulumlar su geçirmez ve kimyasallara karşı dirençli malzemeler ile üretilir. Kimyasal laboratuvarlarında, endüstri tesislerinde ve temizlik işlerinde başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanıldığı görülebilir.

Yapıştırıcı Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olan yapıştırıcı çeşitleri kendi içerisinde farklı çeşitlere sahiptir. Her yapıştırıcı çeşidinin farklı bir özelliği bulunur. Yapıştırıcı çeşitlerinin hammaddeleri farklılık gösterse de kullanım amaçları genellikle benzerdir.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.