Blog

Emniyetli Maket Bıçağı Çeşitleri ve Kullanım Teknikleri

Geçmişten bu yana çeşitli işlerin yapılabilmesi için insanların kesici aletlere ihtiyacı vardır. Kâğıt, kumaş, deri gibi ürünler ve malzemeler; bu aletler aracılığıyla kolaylıkla kesilir ve şekil alır. Maket bıçağı, kesme işlerini yapmaya yarayan ve çeşitli modelleri olan araç gereçlerin başında gelir. Bir diğer adı falçata olan bu araç; kilitli bir mekanizmaya sahiptir ve maket bıçakları, çeşitli boylarda üretilir.

Farklı İşlevleriyle Kol Koruyucu Ekipmanlar

İş güvenliğinde dikkat edilmesi gereken konulardandır. İş kazalarında en çok etkilenen uzuvlardan biri, el ve ayaklardır. Çalışanların ve işverenlerin bu gibi konularda oldukça dikkatli olması, bunlarla ilgili gerekli önlemleri alması ve kol koruyucu kullanması gerekir. Çalışma alanları içerisinde yer alan makinelerin kendilerine göre koruyucuları bulunur.

İş Güvenliği Açısından Ayakkabı Galoşu Kullanım Rehberi

İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi gerekmektedir. İş yerlerinde karşılaşılabilecek, sağlığı tehlikeye atan pek çok durum olabilir. Sağlığınızı ve güvenliğinizi tehlikeye atan bu durumların önüne geçmek konusunda iş güvenliği önemli bir yer tutmaktadır. İş yerlerinde kullanılan kişisel koruyucu donanımlar yönetmeliğe uygun olarak tasarlanır ve temin edilir.

Tek Kullanımlık Tulum Standartları ve Özellikleri Nelerdir?

Özel kumaşlardan elde edilen tek kullanımlık tulumlar pek çok alanda kullanılır. Bu alanlardan ilki sağlık sektörü olurken aynı zamanda temizlik, inşaat gibi pek çok farklı sektörde de kullanılır. Tek kullanımlık tulum kumaşı itibari ile hem oldukça hafif hem de yer kaplamaz. Kumaşı polipropilen maddesi ile nonwoven spun maddesinin birleşimi ile oluşur. Bu iki madde sayesinde tek kullanımlık tulum bu denli hafif ve dayanıklı olur. Ayrıca kullanılan alanlar genellikle hastane, inşaat, madencilik, bakım ve onarım vs. gibi alanlar olması nedeniyle de kişilerin giysilerin bulaşma yapmayacak bir şekilde tasarlanır.

İş Kazası Meydana Gelmeden Alınabilecek Önlemler

İş kazası, hemen her meslek grubunda sıklıkla yaşanabilecek durumların başında gelir. Ancak pek çok çalışan ve işveren “iş kazası nedir?” sorusuna net cevap veremez. Ancak iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre iş kazası tanımı “işyerinde ve işin yapımında oluşan ölüme neden olan ya da vücudun bütünlüğünü fiziksel ya da ruhen bozan olaylar” olarak karşımıza çıkar.

Rahat Nefes Alabilmek Adına Kullanım Kolaylığı Sağlayan Ventilli Maskeyi Tanıyalım

Çeşitli solunum yolu hastalıklarında, bulaşıcı hastalıklarda, tozlu, dumanlı çalışma ortamlarında kullanılan ventilli maske nefes almayı kolaylaştıran bir üründür. Ventilli maske nedir diye merak edenler için kısaca açıklamak gerekirse, genellikle tozlu ortamlarda tercih edilen koruyuculuk oranı oldukça yüksek olan bir maske türüdür. Bu maskenin birçok çeşidi bulunur. Bunlardan ilki ve sıkça tercih edileni 3M ventilli maske türüdür. Bu ventilli maske modeli yüksek koruyuculuk oranına sahiptir. Hem tozlu hem de dumanlı çalışma ortamlarında kullanılabilir.

Baş Bantlı Kulaklık Kullanım Rehberi: Nasıl Tercih Edilmelidir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gürültülü ortamlarda çalışan kişilerin kullandığı baş bantlı kulaklık işitme sağlığını koruyan önemli bir araçtır. Baş bantlı kulaklık nedir diye merak edenler için kısaca, bu kulaklıklar gürültüyü oldukça aza indirerek kulakların ve işitme sisteminin zarar görmesini engeller. Baş bantlı kulaklık kullanım alanları madencilik sektöründe, metal sektöründe, inşaat alanları, tamirhanelerde, matbaalarda, marangoz atölyelerinde ve çim biçme ve zımparalama gibi iş faaliyetlerinde kullanılır.

5 Maddede Çelik Burunlu İş Ayakkabısı Modellerinin Ortak ve Farklı Özellikleri

Fabrikalarda, çeşitli ağır sanayi işlerinde işçilerin tercih ettiği çelik burunlu iş ayakkabısı sağlamlığıyla ve işlevsel olmasıyla dikkat çeker. Bu iş ayakkabısı modelleri işçilerin ayak sağlığını koruyarak çalışırken güvenle çalışmasına yardımcı olur. Özel malzemeler kullanılarak üretilen iş ayakkabısı türü uzun süre boyunca kullanılabilir. Pek çok marka içerisinden ürettiği iş ayakkabısı modelleriyle ön plana çıkan YDS çelik burunlu iş ayakkabısı kalitesiyle, sağlamlığıyla ve konforlu olmasıyla çalışanlar tarafından beğenilir.

Endüstriyel Yapıştırıcılar ve Kullanım Alanları Hakkında Her şey!

Endüstriyel yapıştırıcı, sanayi sektörünün pek çok dalında kullanılan çok kuvvetli bir yapıştırıcı türüdür. Endüstriyel yapıştırıcılar, kuvvetli darbelere dayanıklılık gösterecek şekilde tasarlanmışlardır. Sızdırmazlık özelliği fazladır. Montajı yapılmış bir ürünün tutma gücünü artırır. Bir yapıştırıcının yapıştırma gücünün fazlalığı kullanım alanlarında büyük önem taşır.

Deri İş Eldiveni Hangi Sektör ve Alanlarda Kullanılır?

İş güvenliği, günümüz hizmet sektöründe yasalarla zorunlu hale gelmiştir. Bu zorunlulukla birlikte ekipmanların temini ve kullanımı artmıştır. Ekipman kullanımı sayesinde iş kazalarındaki zararlar asgariye inmiş ve daha güvenli iş ortamları oluşmuştur. Ekipmanların yapımında farklı ham maddeler kullanılır. Kullanılan birçok ham maddeden bir tanesi de deridir. Deri esnek, sıcak ve soğuğa dayanıklı, aşınmaya ve sürtünmeye karşı dirençli olması sebebiyle el ve kol koruma ekipmanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. El koruma ekipmanlarında deri iş eldivenleri sıklıkla tercih edilir.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.