univet_popup_son.png (103 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Kulak Tıkaçları

 

Yüksek gürültüye sahip ortamlarda sesten uzaklaşmak için tasarlanan koruyucu kulak tıkacı farklı sektörlerde ve gündelik hayatta rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek sese uzun süre maruz kalan kulaklar zamanla duyu kaybı yaşayabilir. Bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için kulakların ihtiyaç duyduğu korumayı koruyucu kulak tıkacı kullanarak sağlanabilir. Gürültülü ortamlarda konsantre olamayan kişiler için kulak tıkacı modelleri kullanılabilir. Kolay kullanımı sayesinde kişilere konforlu bir alan sağlar. Kamuya açık alanlarda kullanım için uygundur. Küçük boyutlardaki tasarımıyla kullanan kişiyi günlük hayatta rahatsız etmez. Kulak tıkacı çeşitleri farklı kullanım ve ihtiyaçlara uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Yıkanabilir kulak tıkacı, tek kullanımlık kulak tıkacı, çam tipi kulak tıkacı ve ipli kulak tıkaçları farklı tasarımlardan birkaç tanesidir.

 

Kulak Tıkaçlarının Özellikleri

 

Gürültü kulak tıkacı EN:352-1 standardına uygun olarak üretilmektedir. Kulak tıkaçları kulakları gürültüden korumasının yanı sıra su ve tozun kulağa girmesini önlemek amacıyla da tercih edilebilir. Kulak tıkacı modelleri arasında seçim yaparken kullanım sıklığı ve alanına uygun tercih yapılmalıdır. Şekillendirilebilir kulak tıkaçlarının maksimum 37 desibel ses azaltma özelliği bulunmaktadır. Yumuşak formu sayesinde kulak içerisinde kullanımı oldukça kolaydır. Farklı kulak kanallarına uyum sağlamaktadır. Poliüretan malzemeden üretilen kulak tıkacı kullanımı sırasında ağırlık oluşturmaz.

İpli kulak tıkacı modelleri kullanım sırasında tıkaçların kaybolmasını önlemektedir. 3m kulak tıkacı yumuşak ve kirlenmeye karşı olan bir yüzeye sahiptir. Kullanımı sırasında kişilere gereken hijyeni sağlar. Yıkanabilir kulak tıkaçları tekrar kullanım için uygundur. Sahip olduğu polyester ip sayesinde kaybolmasının önüne geçilir. Köpük forma sahip soft kulak tıkacı gün boyu rahat kullanım olanağı sağlamaktadır. Parlak rengi sayesinde kulakta kolaylıkla fark edilir. Şekil alabilir yapısı farklı kulak tiplerine uyumlu olmasını sağlar.

Tek kullanımlık kulak tıkaçlarının modellerine göre 36 desibel ses sönümleme seviyesi bulunmaktadır. Poliüretan köpük malzemesi sayesinde kullanım sırasında kolayca şekil alır. Esnek ve basıncı dağıtan yapısı kulağın tamamen kapanmasını sağlar. İpsiz olan tek kullanımlık kulak tıkaçları kullanılmasının ardından tekrar kullanılmamalıdır. Kulak tıkacı ses önleyici seçimi kullanım durumu ve ortamın ses düzeyine uygun olarak yapılmalıdır. Farklı ses düşürme seviyelerine sahip tıkaçların tamamı kulak ile uyumlu formda tasarlanmaktadır.

 

Kulak Tıkaçlarının Kullanımı

 

Kulak tıkacı kullanımı oldukça kolaydır. Minimal tasarımı sayesinde istenilen yere rahatlıkla taşınabilir. Tek kullanımlık çeşitleri kullanıcıya rahat kullanım imkanı tanır. Tekrar kullanım için ekstra hijyen sağlama gerektirmez. Kulak tıkaçları farklı kulak kanallarına uygun olacak şekilde köpük formda üretilmektedir. Kullanıma uygun olan kulak tıkacı modeli tercih edilerek tek elle kulak yuvasına rahatlıkla yerleştirilebilir. Kulak tıkacı etkili koruma için kulağı tam anlamıyla kapamalıdır.

Kulak tıkacı tavsiye edilen koruyucu ekipmanlar arasındadır. Kulak tıkacı önerisi arasından seçim yaparken kullanılacak ortamın ses seviyesi göz önünde bulundurulmalıdır. Kulak tıkaçlarının tamamı EN 352-2 standardına uygun olmak zorundadır. Tıkaç modelleri bu standarda bağlı kalarak farklı ses sönümleme seviyelerine sahiptir. Kulak tıkacı bilgilerinde ses düşürme düzeyi belirtilmektedir. Seçim sırasında aynı zamanda kulak tıkaçlarının yeniden kullanılabilir ya da tek kullanımlık olması durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Tekrar kullanılabilir özelliğe sahip olan tıkaçlarda her kullanımın ardından gereken hijyenin sağlanması gerekir. Kişiye özel olması gereken kulak tıkaçları farklı kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Kulak tıkacı fiyatları sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.