3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Havalandırmalı Baret

Havalandırmalı baret, güvenli olmayan yerlerde çalışanlara güvenli bir şekilde çalışma ortamı yaratan bir koruyucu başlık özelliği taşır. Bu baretlerde kafaya yerleştirirken ayarlanabilen otomatik ayar sistemi sayesinde her kafa yapısına kolaylıkla uyum sağlar. Havalandırmalı güvenlik bareti, dört noktalı mandallı askı sistemi sayesinde basınç yayma özelliği gösterebilir. Yeni nesil 3M baretlerde zararlı güneş ışınlarının baretin dış kısmındaki (kabuğunda) yer alan uvicatör gösterge ile ne kadar yıprandığını ve ömrünü tamamladığını takip edebilirsiniz. Bu baretler, genel olarak tüm endüstriyel alanlarda kullanılma CE EN:397 standartlarını taşıyan özelliklere sahiptir. Havalandırma özelliğinin yanı sıra farklı renk ve özellikler de barındırır.

 

Havalandırmalı baretler, konforlu ve güvenli baş koruması için özel olarak tasarlanan ürünler olarak bilinir. Bu baretler, çalışma alanlarındaki günlük güvenlik ihtiyacını karşıladığı gibi genel olarak tüm endüstriyel alanlarda iş güvenliği için rahatlıkla kullanılabilir. İş güvenliği için tasarlanan havalandırmalı iş güvenliği baretleri, tırmanma kasklarından esinlenilerek üretilmiştir. Dört noktalı bant özelliği sayesinde baretin bandı kolaylıkla gevşetilip sıkılabildiği gibi baretin kolay bir şekilde dönmesi için hareket olanağı sağlayabilir. Arka ve ön askıların ayarlanabilir yüksekliği sayesinde baretin baş üzerindeki konumu kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

 

Havalandırmalı Baret Özellikleri

Modern tasarımları ile oldukça ilgi çeken havalandırma baretleri, farklı özellikleri ile de oldukça dikkat çeker. 3M havalandırmalı baret, standart özelliklere sahip baretlerden daha çok havalandırma boşluğu bulunan bir baret olma özelliği taşır. Bu sayede daha iyi havalandırma imkânı sağlar. Bu baretlerdeki havalandırma delikleri, daha geniş bir alana yayıldığı için en yüksek düzeyde hava akışını sağlayarak kullanıcısına oldukça önemli bir rahatlık ve konfor sağlar.

 

Havalandırmalı baret özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 

● Bu baretler, zorlu koşullarda kullanılmak için tasarlanma özelliği taşır. Havalandırma baretleri sabit şapkası sayesinde hem iyi bir görüş alanı sunar hem çok iyi bir havalandırma özelliği gösterir.

● Daha çok havalandırma boşluğu bulundurması sebebiyle standart havalandırmalı baretlerden daha iyi bir havalandırma yapma özelliği taşır.

● Dönebilen iç kısmı sayesinde dar alanlı çalışma ortamlarında baretin ön kısmı, arka tarafa gelebilecek şekilde ayarlanabilir.

● Yuvarlaklaştırılmış yumuşak tasarımı sayesinde çalışırken baretin bir yerlere takılması engellenmiş olunur.

● 3M baretleri, endüstri işçilerinin fikirleri alınarak işçilerle fikir alışverişi yapılarak tasarlanan bir baret olma özelliği taşır.

● Bu baretler; çok iyi bir havalandırma, etkili bir koruma ve en yüksek görüş alanı sağlama özelliği ile en zor koşullarda kullanım için üretilmiştir.

 

Yukarıda sayılan özellikleri dikkate alarak çeşitli renklerde tasarlanan havalandırmalı baretlerden kullanımınıza uygun olanlardan bir tanesini seçerek satın alabilirsiniz.

 

Havalandırmalı Baret Fiyatları

Ormancılık, inşaat, madencilik, gaz ve petrol tesisleri ve daha birçok alanda kullanılan havalandırmalı baretler; iş ve işçi güvenliği açısından çok önemlidir. Ağır sanayi ve inşaat alanlarında yürütülen çalışmalar sırasında birçok ölümcül kaza meydana gelebilir. Bu kazaların önlenmesi için iş güvenliği açısından bazı tedbirlerin alınması gerekir. Baret takmakta iş güvenliği tedbirleri arasında önemli bir yer tutar.

 

Havalandırma özellikli baretler, çalışma sırasında yukardan kontrolsüz bir şekilde işçilerin başına düşebilecek herhangi bir sert cismin yaratabileceği ölümcül kazaları önlemek açısından önemli bir tedbir aracı olma özelliği taşır. Kullanışlı ve dayanıklı özellikleri ile kafaya gelebilecek ser cisimlerin darbelerine karşı bariyer özelliği olan havalandırma baretleri sayesinde çalışanlar, çalışma alanlarında kendilerini güvenli ve koruma altında hisseder.

 

Güncel teknolojik özelliklere göre tasarlanan, farklı model ve markaları bulunan havalandırmalı baret çeşitleri; işçi güvenlik açısında çalışma alanlarında oldukça büyük avantajlar sağlar. Bunun yanı sıra havalandırmalı baret fiyatları ile dikkat çeker. Siz de farklı renkler, modeller ve markalar arasından kendi bütçenize uygun olan bir havalandırma bareti satın alarak çalışma alanınızı daha güvenlikli bir ortam hâline getirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.