Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Goggles Gözlükler

 

İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için çalışma esnasında işe uygun olan koruyucu gözlük kullanılması gerekir. Koruyucu gözlükler genel olarak EN:166 standardına sahip olmalıdırlar. Farklı işler için uygun olan iş güvenliği gözlükleri bulunmaktadır. Gözlerde tam koruma sağlamak için gözlük seçiminin doğru yapılması önemlidir. Belirli standartlara uygun olarak üretilen koruma gözlükleri ve PC gözlük modellerinin özellikleri gözlük lensi üzerinde yer alan kodlarla belirtilmektedir. Kodların anlamları hakkında bilgi alınarak gözlüğün sahip olduğu özellikler öğrenilebilir.

 

İş güvenliği için gözlük seçimi yapmakta zorlanan kişiler kodları öğrenmekle vakit kaybetmek yerine iş sağlığı ve güvenliği uzmanından yardım alabilir. Gözlük seçiminde gözlüğün sahip olduğu özelliklerin yanı sıra kişinin yüzüne tam oturması ve rahat kullanılabilmesi de önemlidir. Çalışma esnasında uzun süre takılmak zorunda olan koruyucu gözlükler kişilerin yüzlerinde ağırlığa ve rahatsızlığa neden olmamalıdır.

 

Goggles (Tam Kapalı Gözlük) Özellikleri

 

Tam kapalı koruyucu gözlükler çeşitleri arasında bulunan goggles gözlük modelleri farklı sektörlerde kullanım için tercih edilebilir. Ventilli modelleri uzun süre kullanım da terlemenin önüne geçer. Çapak ve kimyasal sıçramalarına karşı gözleri korur. Bantlı tasarımı sayesinde kişilere rahat bir kullanım sağlamaktadır. Ayarlanabilir bandı kullanım sırasında kolaylık sağlamaktadır. Polikarbon ve asetat malzemeden üretilen modelleri bulunmaktadır. Polikarbon lense sahip gözlükler hafif yapısına rağmen oldukça dayanıklıdır. Çeşitli darbelere karşı gözleri korur. Uzun süre çizilmeden kullanılabilir.

 

Asetat malzemeden tasarlanan goggle tipi gözlükler kimyasal madde kullanılan işlerde ve tozlu ortamlarda kullanım için uygundur. Buğulanma karşıtı (Antifog)  ve çizilmelere karşı koruyucu (Antiscratch) özelliğe sahip modelleri bulunmaktadır. Orta darbeli işlerde gözlerde tam koruma sağlar. Gözlük camı renkleri modellerine göre değişmektedir. Yeşil cama sahip iş güvenliği koruyucu gözlük alevle kesme işlerinde kullanım için tasarlanmaktadır. EN 166 standardının yanı sıra EN 169 ve EN 175 kaynaktan korunma standartlarına da uygundur. Buğulanmaz tam kapalı goggles gözlük reçeteli gözlüklerle rahatlıkla kullanılabilir. Havalandırma sistemi sayesinde çalışma esnasında buğulanma oluşmaz. Panoramik lens seçeneği konforlu bir kullanım sağlar. Goggles koruyucu iş gözlüğü renksiz şeffaf lense sahiptir. Gözleri UV ışınlarına karşı koruyucu modelleri de vardır. Reçeteli gözlükle rahatlıkla kullanılabilir. Kimyasal koruyucu goggles gözlük uzun süreli kullanımlarda gözleri yormaz ve yüksek dirençli kaplamaya sahiptir. Goggles gözlük modelleri gözleri tam kavrayan tasarımı sayesinde yüksek koruma sağlamaktadır.

 

Goggles (Gözlük) Kullanımı

 

İş güvenliği gözlük çeşitleri arasında bulunan goggles gözlük modelleri farklı sektörlerde kullanım için uygundur. Gözlük modellerinin sahip olduğu özellikler incelenerek çalışmaya en uygun goggles gözlük tercih edilmelidir. Gözlüklerin en yoğun olarak kullanıldığı alanlar mekanik işler, kimyasal üretim, gıda ve içecek üretimi ve kaynak işleridir. Goggles gözlük özellikleri üzerinde belirtilen üretim standardı incelenerek öğrenilebilir. Gözlük üzerinde sahip olduğu özellikler ve kullanım alanları kodlarla lens üzerinde belirtilmektedir. Kullanım alanları 3, 4, 5, 8 ve 9 numaraları kullanılarak belirtilmektedir. Gözlüğün üzerinde herhangi bir kod bulunmaması tanımlanmayan mekanik riskler ve güneş radyasyonundan kaynaklanan risklerde kullanım için uygun olduğunu belirtmektedir.

 

Google gözlük iş güvenliği nedeniyle tercih edilirken sahip olduğu koruma sınıfı ve mekanik mukavemet derecesi incelenmelidir. Koruyucu gözlüklerin tamamı EN: 166 standardına uygun olarak üretilmektedir. Gözlük üzerinde mutlaka sahip olduğu standarda ait bilgiler yer almalıdır. Goggles gözlük modellerinin malzemesi kullanım alanını belirlemektedir. Asetat malzeme ile üretilen gözlük modelleri kimyasal sıçrama riski bulunan alanlarda kullanım için uygundur. Polikarbon malzemeden tasarlanan gözlükler ise çapak sıçrama riski bulunan işlerde kullanılmalıdır.  Kullanılacak gözlük modelinin seçiminde gözlüğün özellikleri ve yüze uyumu incelenmelidir. Tam korumaya sahip olan gözlükler yüz şekline uygun olmalıdır. Göz çevresi ve burun kenarlarında tam koruma sağlarken cilde zarar vermemelidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.