kbayram1.png (364 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Koruyucu Baretler

Kişisel koruyucu ekipmanlar içerisinde karşınıza çıkan baret kask ürünleri, iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli bir rol üstlenir. Belirli sektörlerde yasal olarak kullanılması zorunlu olan baret, hayati öneme sahip olan baş bölgesini korumak amacı ile kullanılır. Açık ve kapalı çalışma alanlarında çarpma, dökülme gibi karşı karşıya kalınabilecek çeşitli kazaların önüne geçer. Kırmızı, yeşil, mavi, beyaz ve sarı renk seçenekleri ile beğenilerinize sunulur. Yüksek çalışma alanları, tesis ve elektrik hizmetleri, metal işleme, sanayi, tarım, ormancılık, kimya sektörü, endüstri, maden ve daha birçok sektörde kullanıma sahiptir. Vidalı veya otomatik ayarlı modelleri, tokalı ve mandal gibi farklı ayar tipi seçenekleri ile konforlu bir kullanımı beraberinde getirir. Her kullanım alanına ve ihtiyaca uygun koruyucu baret modellerini geniş ürün yelpazesi içerisinde inceleyerek iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli bir adım atabilirsiniz.

 

Her Sektöre Uygun Koruyucu Baret Modelleri

İnşaattan sanayiye madencilikten tarıma kadar birçok sektörde kullanılması zorunlu olan baret modelleri, istenmeyen kazalara karşı önlem alma imkanı tanır. Her sektöre uygun bulabileceğiniz onlarca farklı baret çeşitleri, çalışma alanının şartlarına uygun farklı özellikler ile donanımlı olur. Elektrik sektöründe metal parça bulunmayan ve volt dayanımı yüksek olan modellerin seçilmesi tavsiye edilirken inşaat sektöründe sert başlıklar öne çıkar. İnşaat, metal işleme, sanayi, ormancılık, tesis ve elektrik hizmetleri alanında kullanıma uygun olan baret modelleri; sert koşullara uygun tasarımı ile dikkat çeker. Havalandırılmalı veya havalandırmasız modellere sahip olan bu seçenek, çalışanın konforunu artırmayı hedefler. Kapalı alanlarda çalışanlar için baş kayış takımı 180 derece döndürülebilen modeller daha fazla görüş açısı sağlar. Çalıştığınız sektörün şartları doğrultusunda uygun seçimi yaparak güvenli ve sağlıklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

 

İş Güvenliği Sağlayan Koruyucu Baret Özellikleri

Baret baş koruyucu olarak, iş güvenliği sağlayan özellikleri ile göz doldurur. Terlemeyi minimuma düşüren tasarımı, yüksek konfor sağlayan iç kısmı ile beğenileri kazanır. Havalandırmalı, havalandırmasız, otomatik veya manuel ayarlamalı gibi iki önemli fonksiyonun varlığı; bu ürünlerin sektöre uygun seçiminde önem arz eder. Farklı volt dayanımı özelliklerine sahip olan bu modeller; ter bandı tipine göre deri, plastik ve eko deri gibi seçenekler sunar. Duroplastik, polyester, PE, HDPE, UV dengeli ABS gibi çeşitli malzemeler kullanılarak üretilebilen modeller; CE EN:397 Standartlarında olmalıdır. Güneş ışınlarından etkilenmeyen UV özelliğe sahip modeller, özellikle açık çalışma alanları için ideal bir seçim olabilir. Havalandırmasız vidalı, yüksek ısıya dayanıklı, vida ayarlı ve daha birçok model seçeneği 3M, Schuberth gibi alanında ön plana çıkan markalar eşliğinde sizlerle buluşur.

 

Koruyucu Baret Renkleri ve Anlamları

Zengin ürün yelpazesi içerisinde farklı baret renkleri karşınıza çıkar. Her baret renginin farklı bir anlamı bulunur. Baret renklerinin anlamları, çalışma gruplarına göre kategorize edildiği görülür. Örnek olarak yeşil renkli baretler, sağlık personellerinin kullanımı için tasarlanır. Mavi renkli baretler, formenler ve bakım grubu personelinin seçmesi gereken modelleri içerir. Sarı renkli baretler işçiler ve taşeronlar, turuncu renkli baretler ise ustabaşı ve teknisyenler için uygun bir seçimdir. İtfaiye, iş güvenliği uzmanı, sivil savunma, kalite kontrol gibi ekipler için kırmızı renkli baretlerin kullanımı uygundur. Beyaz renkli baretler ise mühendisler, mimarlar, teknik personeller ve ziyaretçiler için tercih edilir. Baret renklerinin anlamını, çalıştığınız sektörün şartlarını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak size uygun koruyucu baret modelini kolayca seçebilirsiniz. Bütçenize uygun baret fiyatları, yüksek kaliteli modeller ve daha fazlası için sayfamıza göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.