Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 37 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kimyasala Dayanıklı Eldiven

Temizlik yapılırken ya da kimyasal maddelerin kullanıldığı sanayi sektöründe kimyasal eldiven kullanmak, hem hijyen açısından hem iş güvenliği açısından çok önemlidir. Eller ile her yere dokunulduğu için ellerin dokunduğu yerlerde çeşitli zararlı maddelerin, eller üzerinde yaratabileceği zararlı etkileri önlemek için ellere mutlaka eldiven giyilmesi gerekir. Özellikle sanayi alanında tehlikeli kimyasal maddeleri içeren işler yapılırken kimyasal eldiven kullanmak, çalışanların ellerini korumak açısından çok önemli bir ayrıntıdır.

 

Kimyasal dayanıklı eldiven, yapı olarak birçok koşula dayanıklı olan ve elastik özelliğe sahip eldivenler olarak bilinir. Kimyasal içerikli maddelerin kullanıldığı sektörlerde kaliteli iş eldiveninin kullanılması iş güvenliği açısından önemli avantajlar sunar. Özellikle PVC ya da ultra seçenekli nitril eldiven modelleri çalışma koşullarında güvenliği oldukça yüksek oranda sağlar. Kimyasal koruyucu eldiven, kullanışlı ve birden çok kimyasala dayanıklı olma özelliği ile birçok farklı sektörde oldukça tercih edilen bir eldiven türü olarak sektörde yerini alır.

 

Tehlikeli kimyasal maddeler ile çalışılan alanlarda sağlıklı ve başarılı çalışmaların gerçekleştirilebilmesi için güvenlik açısında koruyucu aksesuarların iyi seçilmesi gerekir. Eğer sizde kimyasal açıdan güvenlikli olmayan yerlerde çalışıyorsanız ellerinizin sağlığı ve güvenliği için kimyasal koruyucu eldiveni kullanabilirsiniz.

 

Kimyasal Eldiven Kullanmak Neden Önemlidir?

Yapılan işlerin niteliğine göre bazı çalışma alanlarında kimyasallara karşı koruyucu eldiven kullanmak zorunlu hâle gelir. Kimyasal eldiven hem sağlık açısından hem de iş kazanalarına yol açabilecek zarlı kimyevi maddelerin kötü etkilerinden korunmak açısından önemli bir güvenlik aracı olarak çalışma hayatında önemli ve vazgeçilmez bir yere sahiptir.

 

Kimyasal koruyucu eldiven, tehlikeli işleri yaparken özellikle kimyasal maddelerin eller üzerinde yaralayıcı etki bırakmaması ve ellerin korunması için tercih edilen koruyucu destek mekanizması özelliği taşıyan yardımcı ekipmanlardır. Kimyasal eldiven standardı (EN 374), eldiven markalarına ve modellerine göre değişiklikler gösterir. Bu eldivenlerin bedenleri, çeşitli ve farklı özelliklere tasarlanır.

 

Kimyasal eldivenleri kullanmak, iş yaparken ellerin kimyasal ya da mekanik tehlikelere karşı korunması açısından önemli bir güvenlik desteği sunar. Ayrıca kimyasal eldivenlerin kaplamasız, kaplamalı, desteksiz ve destekli olan modelleri mevcuttur. Bu eldivenler ile çalışma ortamında eller terlemediği için rahat bir çalışma ortamı sağlanmış olur. Kaliteli ve nitelikli çeşitleri ile kimyasal eldiven modelleri geniş ürün çeşitleri ile çalışma hayatında yerini alır. Siz de bu çok farklı modelleri, İstanbul Ticaret sitesinden inceleyebilir ve kendi çalışmanıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 

Kimyasal Eldiven Fiyatları

Kimyasal eldiven çeşitleri, lateks, nitril, neopren ve butil olarak çeşitli ham maddelerden üretilerek pudrasız ve pudralı olmak üzere iki gruba ayrılarak satışa sunulur. Kimyasal maddelere karşı güvenlik tedbiri olarak kullanılan bu eldivenler; kimyasala dayanıklı eldiven standardı (CE EN: 374) nedeni ile belirli iş kollarında kullanılmak amacı üretilen, piyasaya sunulan yüksek güvenlik sağlayan destek ürünleri olarak bilinir.

 

Bu ürünlerin pamuk astarlı modelleri sayesinde çalışanların parmak araları terlemediği için çalışırken daha rahat bir çalışma ortamı oluşur. Hava alabilen materyallerle yapıldığı için kimyasal eldiven uzun vadede terleme oluşturmadığı için uzun saatler kullanılabilir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan kimyasal eldivenler, farklı çeşitleri ile tüketicinin hizmetine sunulur.

 

Kimyasal eldiven fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız İstanbul Ticaret’i tercih edebilir ve bu ürünlerin fiyatları hakkında karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece kendi bütçenize göre fiyatlar hakkında uygun bir fikir oluşturabilirsiniz. Birçok farklı seçeneği ile fiyatlarda farklı avantaj olanakları sunan kimyasal eldiven markaları arasından sizde kendi zevkinize ve bütçenize uygun olan bir eldiven modelini seçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.