3m masje.png (230 KB)
İşlem Rehberi

İstanbulticaret.com İşlem Rehberi

 

Üyelik

İnternet sitemizden alışveriş yapabilmek için üye olma zorunluluğu yoktur. Üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapma tercihi müşterilerimize aittir.

Üyelikte zorunlu alanlar adınız, soyadınız ve sisteme giriş yaparken kullanacağınız şifre ve e-posta adresinizdir.

Üye olmadan yapılacak alışverişlerde siparişinizin size ulaştırılabilmesi için adınız, soyadınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz zorunlu alan olarak istenmektedir. Üye olmadan yapılan alışverişlerde girilen bilgiler ile sistemimizde üyelik kaydı oluşturulmaz.

Üye olmadan verilen her sipariş için e-posta adresinize sipariş detayınız gönderilir.

Yapacağınız alışverişte belgelerin firmanız adına düzenlenmesini tercih ederseniz fatura bilgileri alanına yer alan firma adı, vergi dairesi, vergi numarası ve e-posta adresi alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

Üye olmadan verilen her sipariş için e-posta adresinize sipariş detayınız gönderilir.

Üyelik ile söz konusu olan alışverişlerinizde bu linke tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz.

Yapacağınız alışverişlerde sizden istenen bilgileri girdiğiniz formun alt kısmında üyelik ve gizlilik sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir.

Ayrıca; dönemsel kampanya çalışmaları, ürün tanıtımları ve özel promosyon faaliyetlerini duyurmak üzere SMS ve e-posta ile iletiler gönderilmesi onaylayıp onaylamadığınız sorulmaktadır.

 

Ürün seçimi ve satın alma

Satın almak istediğiniz ürünleri ana sayfada yer alan arama çubuğundan ya da ilgili kategori sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Ürünün üzerine tıklayarak ürüne ait resim, açıklama, fiyat ve ödeme seçenekleri detaylarını inceleyebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz ürünleri sepete ekle butonunu kullanarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sağ üst köşede bulunan sepetim menüsünü tıklayarak sepetinize eklediğiniz tüm ürünleri bir arada görebilir, dilerseniz ürünün sağ tarafta bulunun sil butonu veya sepetimi temizle butonu ile ürün eksiltebilir veya ürün miktarını arttırıp azaltabilirsiniz.

Siparişin teslimat adresi ve fatura adresini girdikten sonra, ödeme yönteminizi seçebilirsiniz.

Ödeme

Ödeme sayfasında siparişinizle ilgili özet bilgileri, alt kısımda ise ödemeniz gereken toplam alışveriş tutarını görebilirsiniz. Bu alanda hatalı olduğunu düşündüğünüz bir husus varsa önceki adımlara dönerek seçimlerinizi değiştirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kredi kartı, havale/eft sistemleri ile ödeme alınmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih ederseniz kartın tipi, taksit seçeneği, kartın üzerinde yazan ad soyad, kart numarası, son kullanma tarihi ve kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik numarasını yazdıktan sonra ödeme yap butonuna tıklayabilirsiniz.

Girdiğiniz bilgiler SSL güvenlik protokolü sertifikası ile güvenli ortamda bankaya iletilir. Ödeme başarılı olduğunda siparişiniz oluşur ve sipariş numaranız görebileceğiniz onay sayfasına yönlendirilirsiniz.

Eft / Havale ödeme tipini tercih ederseniz ödeme sayfasında bu seçeneği işaretledikten sonra havale/EFT yapmanız gereken tutar ve hesap numarasını gösterecektir. Siparişi Tamamla butonuna tıklamanız yeterlidir. Sistem otomatik olarak siparişinizi oluşturacak. Söz konusu sipariş bedelinin havale / EFT gönderimini gerçekleştirdiğinizde siparişiniz onaylanarak işleme alınacaktır. Havale / EFT hesap numaralarımız ilgili ekranda listelenecektir.

 

Sipariş takibi

İstanbulticaret.com ‘dan verdiğiniz siparişlerin durumunu internet sitemizde yer alan “sipariş takibi” sayfasını kullanarak takip edebilirsiniz.

Üye olarak sipariş oluşturan müşterilerimiz üye menüsünü kullanarak üye girişi yaptıktan sonra bu menüde bulunan sipariş takibi sayfasına ulaşabilmektedir. Üye olmadan alışveriş yapan müşterilerimiz ise yine aynı menüde bulunan sipariş takibi linkini tıkladıktan sonra gelen sayfaya sipariş oluştururken belirttiği mail adresini ve sipariş numarasını yazarak sipariş takip sayfasına ulaşabilirler.


Teslimat

Satışı yapılan ürünlerin tahmini teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 1-3 iş günü içerisinde teslimat sağlanmaktadır.

Tarafınıza ayrıca kargo tarafından bilgilendirme yapılmamaktadır. Paketiniz dağıtıma çıkartıldığında kargo şirketi tarafından belirlenen saatlerde teslim edilmektedir.

Dilerseniz kargo şubesi ile temasa geçebilir ve paketinizle ilgili kargo görevlilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hafta sonu gerçekleşen siparişler pazartesi gününden itibaren işleme alınmaktadır.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının teslimatı sorunsuz yaptığı kabul edilir. Bu nedenle siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bu durumu müşteri hizmetlerimize bildiriniz.

Siparişinizde yer alan ürün/ürünlerde paket içinden çıkması gereken aparat ya da aksesuarlardan biri ya da birkaçı eksik ve sipariş ettiğiniz üründen farklı bir ürün gönderilmiş ise müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Satın aldığınız ürün depomuzdan sevk edilirken irsaliyesi ile birlikte gönderilir.

 

İade/değişim/iptal işlemleri (koşullar)

İnternet sitemizden almış olduğunuz ürünlerde iade, değişim ve iptal seçenekleriniz bulunmaktadır.  

İptal

Siparişleriniz kargoya verilmeden önce iptal işlemi için siparişlerim sayfasından iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal talebiniz tarafımızdan onaylandıktan sonra ödeme şeklinize göre ücret iadeniz gerçekleştirilecektir.
 
İade

Siparişleriniz kargodayken veya size ulaştıktan sonra iade etmek isterseniz. Siparişlerim bölümünden ilgili siparişi seçtikten sonra İade Talebi Oluştur butonuna tıklayarak iade işleminizi başlatabilirsiniz.


Herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesinden gönderim yapabilirsiniz.

Ürünü kargoya teslim ettikten sonra sonra takip numarasını WhatsApp hattımız (0850 259 1987) üzerinden müşteri hizmetlerimiz ile paylaşınız.

Ürününüz depomuz tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylandıktan sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ise ücret iadeniz sipariş verirken kullandığınız kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir. Ödeme şekli "Havale/EFT" ise bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Satın alınan bazı ürünlerin hijyenik ve teknik özellikleri açısından ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen ürünler iade edilemez.

 

Değişim

Siparişleriniz size ulaştıktan sonra değişim talebinde bulunmak isterseniz WhatsApp hattımızdan (0850 259 1987) müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.

Herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesinden gönderim yapabilirsiniz.

Ürünü kargoya teslim ettikten sonra takip numarasını WhatsApp hattımız (0850 259 1987) üzerinden müşteri hizmetleri birimi ile paylaşınız.

Ürününüz depomuz tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

Değişim işleminiz onaylandıktan sonra yeni ürününüz kargoya teslim edilerek kargo takip bilgisi müşteri hizmetlerimiz tarafından sizinle paylaşılacaktır.

Tarafınıza iletilen kargo takip numarası ile siparişinizi takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüketici sıfatıyla yapmış olduğunuz satın almalara dair sahip olduğunuz cayma hakkı ve iade detayları için bu linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.istanbulticaret.com/cayma-hakki-ve-iade-kosullari


Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız, internet sitemizin ana sayfasının en altında bulunan https://www.istanbulticaret.com/gizlilik-ve-guvenlik linkinde mevcuttur. Bu link üzerinden erişeceğiniz politikamızda; kişisel verilerinizin nasıl toplandığı ve hangi amaçlarla, ne şekilde işlendiğine dair tüm detayları okuyabilir, kişisel verilerinize dair tüm haklarınızı öğrenebilirsiniz.

 

Uyuşmazlıkların Çözümü


İnternet sitemizde yapmış olduğunuz satın almalarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar alıcının mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68’nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

İşbu İşlem Rehberi, internet sitemizde yer alan satış sözleşmelerini ve koşullarını tamamlayıcı olarak yayınlanmış olup, aralarında farklılık bulunması durumunda, söz konusu sözleşmeler ve yasal bildirimler esas alınacaktır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.