3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Gözlük Üstü Gözlükler

 

Çalışma sırasında gözleri korurken görme oranının da yüksek olması önemlidir. Dereceli gözlük kullanan kişiler için koruyucu gözlük seçimi özel olmalıdır. Gözlerin darbe, toz ve zararlı ışınlardan korunma sırasında reçeteli gözlük kullanılabilmesi için özel olarak tasarlanan gözlük üstü koruyucu gözlük modelleri kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ayarlanabilir olması nedeniyle farklı yüzlere uyum sağlayabilir. İş sağlığı ve güvenliği sağlanması sırasında kullanılması gereken en temel koruyucu ekipman koruyucu gözlüklerdir.

 

Gözlük modellerinin sektöre ve kullanıma uygun olarak tercih edilmesi gerekir. Farklı ihtiyaçlara sahip olarak tasarlanan çok sayıda koruyucu gözlük modelleri bulunmaktadır. Gözlük üstü iş gözlüğü dereceli gözlük sahibi kişilerin rahatlıkla koruyucu gözlük kullanabilmesi amacıyla tasarlanmaktadır. Gözlük üstü çapak koruyucu gözlük tasarımı sayesinde kişilerin görme oranında herhangi bir azalma oluşturmaz.

 

Gözlük Üstü Gözlüklerin Özellikleri

 

Gözlük üstü iş güvenliği gözlüğü tasarımı sayesinde reçeteli gözlükler ile tam uyum sağlar. İki farklı gözlük kullanımı gözlerde ağırlık ve rahatsızlık oluşmasına neden olabilir. Koruyucu gözlük modellerinde bulunan oluklar sayesinde reçeteli gözlük koruyucu gözlük içerisine tam oturur. Bu sayede iki farklı gözlük etkisi yaratmak yerine tek gözlük gibi kullanılmasını sağlar. Koruyucu gözlük modelleri polikarbon lens kullanılarak üretilmektedir. Polikarbon dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça hafif bir malzemedir. Lens etrafından bulunan çerçevenin de hafif tasarıma sahip olması nedeniyle gözlük üstü gözlükleri kullanan kişinin yüzünde ekstra ağırlık oluşturmaz. Gözlük üstü koruyucu gözlükler farklı kullanımlara uygun olacak özelliklere sahiptir.

 

Metal içermeyen gözlük modelleri elektrik işlerinde kullanım için tasarlanmaktadır. İnşaat işlerinde kullanım için uygun olan gözlük üstü koruyucu gözlükler UV radyasyonuna karşı koruma sağlar. Kulaklara uygun olarak ayarlanan sapları yüze tam oturma imkanı tanır. Saplarında bulunan plastik uçları hareket halindeyken gözlüğün kaymasının önüne geçer. Çizilmeye ve buğulanmaya karşı olan gözlük üstü gözlükler 5 farklı derecede ayarlanabilir sapa sahiptir. Kimyasal riskler, UV ışınları, darbe ve çiziklere karşı gözlerin korunmasını sağlar. Gözlük üstü iş güvenliği gözlüğü özellikleri üretildiği standarda göre değişiklik göstermektedir. Gözlük seçimi sırasında üzerinde bulunan standart ve özellik bilgileri dikkate alınmalıdır. Gözlükler tek bir standarda bağlı olarak üretilebileceği gibi birden fazla standarda uygun olarak da üretilebilir.

 

Gözlük Üstü Gözlüklerin Kullanımı

 

Gözlük üstü iş güvenliği gözlüğü kullanımı kişilere oldukça pratik bir kullanım sağlar. Koruyucu gözlük içerisinde dereceli gözlüğün yerleştirilebileceği oluklar bulunmaktadır. Gözlük koruyucu gözlüğün içerisinde yer alan bu oluklara yerleştirilerek kullanılır. Buğulanma karşıtı özelliğe sahip olan gözlükler iş sırasında görme oranı azalmadan rahatlıkla kullanılmasını sağlamaktadır. Gözlük üstü iş güvenliği gözlüğü modelleri arasında farklı dayanıklılık derecelerine sahip çeşitleri bulunmaktadır. Gözlüğün darbelere karşı dayanıklılık ölçütü üzerinde yer alan mekanik mukavemet kodu ile belirtilmektedir.

 

Mekanik mukavemet dört dereceye sahiptir. Bu dereceler A, B, S ve F harflerinden biri ile gözlüğün üzerinde yer almaktadır. Yüksek darbe riski bulunan işlerde “S” ve “A” koduna sahip olan gözlük üstü gözlükler tercih edilmelidir. Orta dereceli darbe risklerinde “B”, düşük darbe risklerinde ise “F” koduna sahip olan gözlükler kullanılmalıdır. Şeffaf lenslere sahip olan gözlükler arasında UV ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan modeller bulunmaktadır. Gözlük üstü iş güvenliği gözlüğü çeşitleri arasından seçim yaparken sahip olduğu özellikler mutlaka incelenmelidir. Aynı lens rengine sahip olan gözlük modellerinin farklı işlev ve fonksiyonları olabilir. Gözlük üstü gözlükler renk bozulması olmadan kişilerin rahatlıkla kullanmasını sağlar. Gözlük çerçeveleri şeffaf ya da renkli olarak tasarlanmaktadır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.