ramazan_bayrami_popup.png (45 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 42 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Çapak Gözlükleri

Çapak gözlüğü, çalışma esnasında gözleri darbe ve zararlı ışınlara karşı korumaktadır. İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için çalışırken sektöre uygun olan koruyucu ekipman kullanılması zorunludur. Sektör için en uygun ekipmanları seçmek işçinin güvenliğini sağlamaktadır. Koruyucu ekipman seçiminde İş sağlığı ve güvenliği uzmanından destek alınabilir. Çapak gözlüğü modelleri tasarımı ve kullanım kolaylığı sayesinde kişiler tarafından tercih edilen koruyucu gözlükler arasında yer almaktadır. Gözlük modelleri farklı sektör ve kullanımlara uygun olarak üretilmektedir. Gözlükler arasında seçim yaparken üretim standardı ve özellikleri dikkate alınmalıdır. Gözlüğe ait olan tüm özellikler gözlük üzerinde kodlarla belirtilmektedir. Üzerinde kod bulunmayan gözlükler orijinal koruyucu gözlük olmayabilir. Göz sağlığını tehlikeye atmamak için sektöre en uygun olan orijinal koruyucu gözlük modelleri tercih edilmelidir.

 

Çapak Gözlüklerinin Özellikleri

İş güvenliğini sağlamak üzere kullanılan koruyucu gözlükler farklı lens çeşitleri kullanılarak farklı tasarımlarda üretilmektedir. Çapak gözlüğü modelleri kişilere geniş görme alanı sağlayacak tasarıma sahiptir. Çapak gözlüğü çeşitleri lensleri polikarbon malzemesi kullanılarak üretilmektedir. Polikarbon çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça hafif bir malzemedir. Uzun yıllar kullanıma uygun olan bu gözlük modelleri kullanım sırasında gözleri yormaz ve yüzde ağırlık yapmaz. Gözlük modelinin gözleri tam olarak koruyabilmesi sahip olduğu özelliklere bağlıdır. Çapak gözlükleri tasarımı itibariyle göz çevresini de kavrayarak tam koruma sağlar.

 

Ayarlı çapak gözlüğü yüze göre ayarlanarak göz ve çevresini tam olarak koruyabilir. İpli ya da kulaküstü çapak gözlüklerinin her iki tasarımında da ayarlama özelliği bulunmaktadır. Gözlük kullanımı sırasında konforlu ve rahat olmak için yüz yapısına uygun şekilde kolayca ayarlanabilir. Çapak koruyucu gözlük modellerinin farklı renklerde lens seçeneği bulunmaktadır. Lens renkleri ortamın ışığına uygun olarak seçilmelidir. Yoğun güneş ışığı bulunan alanlarda koyu renk lense sahip çapak gözlüğü tercih edilebilir. Çapak gözlüğü toz gözlüğü olarak da tercih edilebilir. Gözlük çevresinde yer alan çıkıntılar etrafta uçuşan tozlardan gözleri korur. Sıcaklık değişimi olan sektörlerde çapak gözlüğü seçimi yaparken antifoglu gözlük olmasına dikkat edilmelidir. Buğulanmayan antifoglu gözlükler kişilere daha rahat ve güvenli bir kullanım sağlamaktadır.

 

Çapak Gözlüklerinin Kullanımı

Çapak gözlüğü özellikleri kullanılacağı sektöre uygun olacak şekilde tercih edilmelidir. Farklı lens özelliklerine sahip olan gözlükler arasından ortamın ışığına uygun olan renkte lens rengi kullanılmalıdır. Darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olan çapak gözlükler mekanik işler, şantiye ve inşaat işleri, kaynak işleri ve her türlü üretim sürecinde kullanılabilir. Gözlük seçimi sırasında sektörde karşılaşılabilen riskler göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Şeffaf çapak gözlüğü kapalı ortamlarda kullanım için uygundur. Gözleri yormadan uzun süre kullanılabilir. İnşaat işleri ve şantiyelerde koyu lens rengine sahip çapak gözlük modelleri tercih edilmelidir.

 

Çalışma esnasında gözleri darbe ve sıçramalara karşı korumanın yanı sıra güneş ışınlarına karşı da korumak gerekir. Yoğun ışık alan ortamlarda kişilerin görme oranı azalabilir. Koyu renk lense sahip gözlükler ışık alan ortamlarda kişilerin daha güvenli çalışmasını sağlar. İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanabilmesi için kişilerin çalışma ortamında barındırdığı risklerin tamamına karşı önlem alınmalıdır. Gözlerde yaşanan sorunlar bir dizi riski beraberinde getirebilir. Bu nedenle öncelikli olarak çalışma ortamına en uygun gözlük seçimi yapılmalıdır. Gözlük seçimi sırasında hareket halinde gözlüğün kayma ya da düşme gibi riskleri barındırmamasına dikkat edilmelidir. Hareketlilik oranına göre bantlı ya da ipli çapak gözlük modelleri kullanılabilir. Çapak gözlüğü fiyatları sahip olduğu özelliklere ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.