3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Barete Takılabilir Kulaklıklar

 

Çalışma ortamında yüksek desibelde gürültüye maruz kalmak zamanla işitme kaybına neden olmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği kuralları gereği kulak koruması sağlanabilmesi için gürültü seviyesine uygun olan kulaklık kullanılması zorunludur. Bazı sektörlerde kulaklıkla birlikte baret kullanılması gerekebilir. Barete kulaklığı modelleri ihtiyaç duyulan sektörlere özel olarak tasarlanmaktadır. Ekstra aparata ihtiyaç duyulmadan barete takılabilmesi ergonomik bir kullanım sağlamaktadır.

 

Kulaklık modelleri EN 352 standardı kapsamında üretilmektedir. Farklı ihtiyaç ve kullanımlara uygun olan modelleri bulunmaktadır. Kulaklık seçiminde kullanılacak olan ortamda bulunan ses desibeli dikkate alınmalıdır. Barete takılabilen kulaklıklar diğer koruyucu ekipmanlarla birlikte kullanılabilir. Metal İşleri, madencilik, otomotiv, inşaat ve üretim gibi yüksek ses düzeyine sahip olan sektörlerde kullanım için uygundur.

 

Barete Takılabilir Kulaklıkların Özellikleri

 

Barete takılabilir kulaklık özellikleri ilgili standarda uygun olarak tasarlanmaktadır. Çalışma esnasında kulaklık kullanımının yanı sıra diğer ekipmanların da kullanım esnasında seslerini duyabilmek iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için gereklidir. Farklı ekipmanların aynı anda kullanımı kişilerde rahatsızlık oluşturabilir. Kulaklık ve baretin bir arada kullanılabilmesi için uyumlu olması gerekir. Barete takılabilir kulaklık çeşitleri birçok baret ile uyumludur. Çoğu sektörde baret kullanılması zorunlu bir uygulamadır. Barete takılarak kullanılan kulaklıklar bu sektörlerde çalışan kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kulaklığın sahip olduğu yumuşak sünger formundaki pedler uzun süre kullanım için uygundur. Hafif tasarımı sayesinde baret üzerinde ekstra ağırlık oluşturmaz. Kulaklığın özel tasarımı sayesinde kullanım sırasında terlemeye neden olmaz.

 

Barete takılabilir kulaklıklar 3M kolay değişebilen pedlere sahiptir. Kulaklık kullanımı sırasında kulaklarda enfeksiyon riski oluşmaması için gereken hijyenin sağlanması önemlidir. Kulaklık pedleri düzenli yenilenerek gereken hijyen sağlanmalıdır. Kulaklıklar aynı zamanda kişisel olması gereken koruyucu ekipmanlar arasında yer alır. Kişiye özel olan kulaklıklar farklı kişiler tarafından kullanım için uygun değildir. Kullanılmayan kulaklıkların temiz bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir. Kulak sağlığının kulaklık kullanarak korunmasının yanı sıra kulaklıkta gereken hijyeninde sağlanarak kullanılması gerekir. Düzenli temizlenen ve uygun koşullarda muhafaza edilen kulaklık modelleri uzun yıllar kullanım için uygundur.

 

Barete Takılabilir Kulaklıkların Kullanımı

 

Barete takılabilir kulaklık modelleri baretle beraber kullanım için özel olarak geliştirilmiştir. Sahip olduğu özelliklere göre farklı sektörlerde kullanılabilir. Kulaklık seçimi yaparken kullanılacak olan ortamın sahip olduğu ses desibeli göz önünde bulundurulmalıdır. 26 desibel ses düşürme seviyesine sahip olan kulaklık modelleri 80 desibel üzerindeki sese sahip ortamlarda kullanılabilir. 30 desibel ses düşürme seviyesine sahip kulaklıklar yapı, madencilik ve ulaştırma sektörlerinde kullanım için idealdir. Yüksek gürültü düzeyine sahip olan ortamlarda kullanılmalıdır. 34 desibel ses düşürme seviyesine sahip kulaklıklar (100 desibel ve üzeri) çok gürültülü ortamlarda kullanım için uygundur. Çift katmanlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede sesi maksimum düzeyde yalıtır. Kulağı kapatan bölümü geniş olması nedeniyle kulağı tam olarak kapatır. İçerisindeki hava sirkülasyonu kulağın terlemesinin önüne geçer.

Manşonlu kulaklıklar çok yüksek gürültü düzeyine sahip olan her türlü üretim, ulaştırma ve inşaat gibi sektörlerde kullanım için uygundur. (Bu koruma için 3M X4P5 Model Kulaklık tercih edilmesi gerekir) İnce ve hafif tasarıma sahip olan barete takılabilir kulaklıklar arasından sektöre ve kullanıma en uygun olan model tercih edilebilir. Model seçimi sırasında kulaklığın kulakları tam kavradığından emin olunmalıdır. Barete takılmasının ardından kulak çevresini kavrayarak sabitlenmelidir. Kulaklara tam oturmayan kulaklık modelleri yeterli düzeyde koruma sağlamaz. Ortam ses düzeyine uygun olarak tercih edilen kulaklık modelleri özel tasarımıyla rahatlıkla diğer ekipmanlarla birlikte kullanılabilir. Barete takılabilir kulaklık fiyatları sahip olduğu tasarım ve özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.