3m masje.png (230 KB)
Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Vücut Koruma Ekipmanları

 

İş güvenliği konusu işverenler için oldukça önemlidir. Bu yüzden işçinin güvenliğini sağlayacak olan pek çok araç gereç şirketler tarafından temin edilir. İş güvenliğine yönelik üretilen her bir ürün, farklı amaçlara yönelik hazırlanır. Bunlar arasında yer alan oksijen tüpü, daha çok toz ve duman gibi oluşumlara karşı solunum yollarını korurken koruyucu tulumlar kimyasalların vücut ile temasını önler. Birbirinden farklı markalar tarafından üretilen bu tulumların her biri yüksek kalitede tasarlanır. Son derece hafif şekilde tasarlanan bu ürünler,  işçinin rahat etmesini sağlar. Vücut koruma ekipmanları nefes alabilen malzeme teknolojisi ile donatılar. Bu sayede gün boyu havalandırma sağlanarak terlemenin önüne geçer. Her bedene uygun bulunan modelleri ile ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kendi bedeninizde uygun olanı seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vücut koruma tulumlarının fermuarlı olması nedeniyle ekstra koruma sağlar. Böylelikle rüzgar başta olmak üzere her türlü hava koşullarına karşı  sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Ürün modellerinin bazılarında dokuma manşetler bulunur. El ve ayak bilek kısımlarında bulunan bu manşetler, kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar. Farklı renkte üretilen bu tulumlar, iş alanına uygun şekilde dizayn edilir. Oldukça konforlu olan bu ürünlerin bazılarında şapka da bulunur. Böylelikle  açık havada iş yapıyorsanız, yağmurlu ve karlı zamanlarda bu şapka ile başınızı örtebilirsiniz. Uygun fiyatlardan yararlanarak bu ürünün satın alabilir, tehlikelere karşı işçilerinizin güvenliğini bir nebze olsun sağlayabilirsiniz. 

 

Kullanışlı Modelleri ile Vücut Koruma Ürünleri

 

Belirli sektörlerde çalıştığınızda karşınıza  iş güvenliği vücut koruma ürünleri çıkabilir. Bunlar arasında tulum, önlük, başlık ve galoş gibi ekipmanları görmek mümkündür. Her sektöre özel olarak dizayn edilen bu ürünler, çalışanların kıyafetlerinin temiz kalmasını sağlar. Aynı zamanda bu ürünlerin her biri çalışanların zararlı kimyasallar ile temasını önlemeye yardımcı olur. PVC materyalden üretilen önlükler daha çok asit ve kostik baz sıçramalarından dolayı oluşabilecek zarara karşı koruma sağlar. Bel kısmından ayarlanabilir bağlara sahip olması nedeniyle kullanıcılar ile mükemmel bir uyum yakalar. Aynı zamanda bu bağlar önlüğü sabitleyerek sizi rahatsız etmesinin önüne geçer. Böylece işlerinizi daha rahat bir şekilde halledebiliriz. PVC materyaller kullanılarak üretildiği için delinme ve yırtılma gibi oluşumlara karşı oldukça dayanıklıdır.

Kıyma ve fileto etlerinin ambalajlanması ve paketlenmesi sürecinde, tesis dezenfeksiyonu ve sanitasyonu alanında bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında iş tulumu modelleri de oldukça sık kullanılmaktadır. Tehlikeli partiküllere ve sınırlı seviyedeki sıvı sıçramalarına karşı yüksek koruma sağlayan bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Kolay giyilip çıkarılabilir yapısı ile kişiye zorluk yaşatmaz. Aynı zamanda ön kısmının fermuarlı olması nedeniyle  vücudu tamamen kapatır.  Böylelikle tehlikelere karşı vücudumuzu koruyabilirsiniz. Mikro gözeneklere sahip olan lamineli tulum dayanıklı yapısı ile öne çıkar. Aynı zamanda su geçirmez yapıda olan bu kumaş, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarına karşı işçiyi korur. 

 

Kalitesi ile Öne Çıkan Vücut Koruma Ürünleri

 

Piyasada iş güvenliğini sağlayacak pek çok ürün ile karşılaşmak mümkündür. Genellikle iş ortamında giyilen bu tarz kıyafetler, sıvı sıçramaları başta olmak üzere pek çok soruna karşı önlem almada oldukça etkilidir. Bu alanda oldukça rağbet gören kıyafetlerden birisi de iş güvenliği tulumu olmaktadır. Her biri farklı malzemelerden üretilen bu ürünler oldukça dayanıklıdır. Vücudu tamamen saran tulumlar, tehlikelere karşı önlem almada oldukça etkilidir. Farklı renkleri ile öne çıkan bu tulumların small beden başta olmak üzere pek çok vücut ölçüsü ile uyum sağlayan  modeli bulunmaktadır.

Tulumların her biri farklı kumaş yapısına sahip olmakla beraber tyvek dupont olanlar bir hayli öne çıkmaktadır. Sağlam yapıya sahip olan bu kumaş türü aynı zamanda gözenekli şekilde tasarlanır. Dupont kumaş özelliği nedeniyle yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Uzun yıllar sağlamlığını koruyan bu kumaş yapısına sahip ürünleri satın alabilirsiniz. Oldukça hafif olan tyvek tulum aynı zamanda esnek yapısı ile kişiye büyük rahatlık sağlar. Yüz, bilek, bel ve ayak bilegi kısımlarının elastik yapıda olması nedeniyle iş yaparken rahatsızlık vermez. Aynı zamanda iş esnasında oluşabilecek tehlikelere karşı sizi daha iyi korur. 

 

Avantajları ile Vücut Koruma Ürünleri

 

Kimya, gıda, sağlık gibi pek çok alanda kullanılan vücut koruma ekipmanları, kişiye büyük kolaylık sağlar. Birbirinden farklı modelleri ile öne çıkan ürünlerin her biri farklı sektörlerde kullanılır. Bu ürünler arasında partikülleri önleyen modelleri rastlamak mümkündür. Genellikle laboratuvar ortamlarında kullanılan bu modeller, sıvı sıçramalarına karşı kişiyi korur. Diğer yandan yüksek sıcaklıklara dayanıklı modelleri de piyasada bulmak mümkündür. Esnek yapıdaki bu ürünler askeri ve petrokimya alanında sıklıkla tercih edilir. Bunun dışında daha çok düşük maliyetli polietilen dokunmamış kumaştan yapılan modelleri de görmek mümkündür. Bu tarz ürünler daha az koruma gerektiren işlerde kullanılabilir. Pek çok sektörde kullanılan iş güvenliği koruyucu tulum işçiye büyük kolaylık sağlar. Günlük hayatta kullanılan kıyafetler ile bazı işleri yürütmek  oldukça zordur. Bunun nedeni özellikle de kimyasal sıvılardan birisi ile temasta oluşabilecek yaralanmalardır. Bu tarz durumlardan kurtulmak için tulumların kullanılması oldukça uygundur. İş tulumu fiyatları değişkendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.