sadsad x
asdasd
Pop Up-Mailing.png (133 KB)

İş Güvenliği

Kullan At Eldivenlerin İş Güvenliği Açısından Önemi Nedir?

Hemen her iş kolunda, hijyen koşullarının maksimum seviyede tutulması gerektiği su götürmez bir gerçektir. Bu doğrultuda ilgili iş kolunda çalışan personellerin hijyen koşullarını sağlama konusunda kendilerine yardımcı olacak materyalleri kullanmaları gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacı ile birçok farklı iş kolunda kullanılan kullan at eldiven özellikleri sayesinde kullanıldığı iş ortamının güvenlikli ve hijyenik olmasını sağlar. Tek kullanımlık eldivenler bu amaçla neredeyse her sektör ve iş kolunda sıklıkla kullanılmaktadır. Kullan at eldivenlerinin iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli kılan en önemli özelliği, kullanımdan sonra atılıyor olmalarıdır. Eldivenlerin tek kullanımlık olması, iş kolundaki faaliyetlerin sürekli olarak yeni kullan at eldivenler kullanılarak gerçekleştirilmesini gerekli kılar. Bu da işyerindeki her işlemin temiz eldivenler kullanılarak hijyenik koşullar altında yapılması anlamına gelir.

Kaynak Yaparken İhtiyaç Duyulan Malzemeler Nelerdir?

Demir ve metal gibi sağlam yapılı malzemelerin birbirine eklenmesini ya da yapıştırılmasını sağlayan işleme kaynak adı verilir. Kaynak işlemi kaynak makineleri aracılığıyla yapılır. Kaynak işlemi sırasında işlem yapılan demir ya da metalden dış ortama çeşitli parçacıklar yayılır. İşçilerin bu parçacık ya da kıvılcımlardan kesinlikle korunmaları gerekmektedir. Kaynak işlerinde iş sağlığı ve güvenliği şartlarını sağlamak için işçilerin belirli koruyucu malzemelere ihtiyaçları vardır. Bu doğrultuda kaynak işlemine başlamadan önce kaynak gözlüğü, kaynak eldivenleri, koruyucu kulaklık ve en önemlisi kaynak solunum maskesi ile kaynak başlıklarının temin edilmesi gerekir. Kaynak işçileri bu eşyaları temin ederek kaynak işlemine başladıkları takdirde işlem esnasında ortaya çıkabilecek olası yaralanmaların önüne geçilmiş olur. Kaynak işlemi sırasında ihtiyaç duyulan koruyucu malzemeler arasındaki en önemli eşya kaynak başlığıdır.

İstanbul Ticaret Farkı, Great Place to Work Sertifikası ile Karşınızda!

1987 yılında kurulmuş olan İstanbul Ticaret, tedarik ortağı olarak faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 30 yılı aşkın tecrübesiyle  İstanbul Hırdavat A.Ş ve İstanbul İş Güvenliği ve Endüstriyel A.Ş olarak kişisel koruyucu donanım ve endüstriyel ürünler alanında uzmanlığı ile iş birlikçilerine destekte bulunurak bünyesine eklediği bayilik ve distribütörlüklerle her geçen gün büyüyerek sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır. Kurulduğu ilk günden bugüne misyonu ve vizyonu açısından iş hayatına değer katmak öncelikleri arasında yer alması ve uzun süreli tecrübesi, markanın birçok alanda ilgi odağı olmasını ve daha sonrasında gelen başarı da açıklıyor. Özellikle iş güvenliği malzemeleri ve hırdavat alanındaki geniş dağıtım ağı sayesinde Türkiye’nin birçok bölgesine hizmet vermeye devam ediyor.

Yüksek Sesli Çalışma Alanları için Olmazsa Olmaz Koruyucu Kulaklıklar!

Koruyucu kulaklıklar yüksek ses seviyesinin bulunduğu çalışma ortamları ve yerlerde kulak sağlığını korumak için kullanılan iş malzemeleridir. Kulakların duyma oranı belli desibellerin üstündeki gürültülerde daha az olacaktır. Devamlı yüksek sese maruz kalan kulaklar, insan sağlığını olumsuz yönde etkiler. Anlık olarak yükselen sesler, kulaklara ciddi anlamda zarar verebilmektedir.

5 Maddede Nitril Eldiven Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Nitril eldiven, pamuk astar ya da astarsız olarak tasarlanan ve farklı sektörlerde ellerin korunması için kullanılan iş güvenliği ekipmanlarıdır. Nitril hammaddesinin, sızdırmazlık özelliği ve yüksek gerilime dayanımı sayesinde aşınma direnci artış göstermektedir. Son derece işlevsel ve mekanik özelliklere sahip olan nitril eldivenlerin farklı kullanım amaçlarına hitap ettiğini söylenebilir. Nitril eldivenler, farklı sektörleri desteklediği için çok sık tercih edilmektedir.

Tam Not Bir İş Güvenliği Sağlamak Adına Koruyucu Gözlük Kullanımı!

Koruyucu gözlük iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması adına kullanılması gereken bir üründür. İş gözlükleri, siz çalışanların iş güvenliğini sağlamak için kullandıkları koruyucu ürünlerden bir tanesidir. İş güvenliğinin sağlanması adına güvenilir iş gözlükleri kullanılmalıdır. Bazı riskli ve çok tehlikeli iş sınıfları, iş gözlüklerini kullanabilmektedir.  Çünkü riskli işlerde göz koruma adına bu gözlüklerin kullanılması son derece önemlidir. İnsan sağlığının farklı tehlike sınıflarından korunması gerekmektedir.

Kalitenin Yeni Adresi MAXEO İş Güvenliği Ayakkabısı, Yalnızca İstanbul Ticaret Farkıyla!

Maxeo iş güvenliği ayakkabısı, çalışma sırasında zor koşulları kolaylaştırmak ve iş performansınızı üst düzeye çıkarmak için geliştirilen ayak koruyucularıdır. Farklı sektörlerde kullanılacak şekilde tasarlanan iş güvenliği ayakkabıları, üst düzey koruma özelliğine sahiptir. Bütün zorlu koşullarda maksimum performans gösteren iş ayakkabıları, farklı kullanım alanlarında kullanılabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Güvenlik alanında kullanılan iş güvenliği ayakkabıları, oluşabilecek risklere karşı korunaklı yapılarından dolayı, ayağın dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur. Bu ayakkabılar, çalışanların üretim esnasında, iş yerlerinde ve zorlu çalışma ortamlarında kullanılabilecek şekilde imal edilir. Güvenli bir çalışma deneyimi sunan bu ayakkabılar, büyük emekle mücadelesini veren çalışanların ayak sağlığı düşünülerek üretilir. Yenilikçi bir bakış açısıyla tasarlanan ve yüksek performans hedeflerini karşılayan Maxeo iş güvenliği ayakkabıları, farklı özelliklere sahiptir.

İş Tulumu Modelleri ve Kullanım Alanları Hakkında Detaylar.

İş tulumu, gündelik kıyafetlerden farklı olarak tasarlanan ve pek çok sektörde kullanılacak şekilde ihtiyaca göre özel hammaddeler kullanılarak üretilen bir ekipmandır. Özel koruma gerektiren iş sahalarında kullanılabilir ve hem işlerin kolaylaşmasını hem de ciddi güvenlik önlemleri alınmasını sağlar. Çalışma esnasında insanların daha rahat hareket edebilmeleri, iş tulumlarının önceliklerindendir. Aynı zamanda sahip oldukları özellikler ile çalışan kişileri tehlikeli maddelerden ve dış etkenlerden koruyabilirler. Bu sebeple bazı iş yerlerinde, yapılan işe uygun tulum giyilmesi yasal bir zorunluluktur.

İş Güvenliği Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İş ayakkabısı iş sahalarında kullanılan en önemli iş güvenliği ekipmanlarından biridir. Dayanıklı yapısı sayesinde standartlar dahilinde oluşabilecek darbeleri engelleyebilmesi ve insan sağlığını koruması sebebiyle bu ürünlerin kullanılması zorunludur. Özellikle ağır ve riskli işlerde, tehlikeli maddeler veya kimyasalların sıklıkla kullanıldığı işyerlerinde bulunan herkesin mutlaka iş güvenliği ayakkabısı kullanması zorunludur. Günlük hayatta kullandığınız ayakkabılardan farklı bir yapıya sahip olan bu ürünler kullanıcısını standartlar dahilinde elektriksel risklerden, kimyasal maddelerden, kayma ve ağırlık düşmesi gibi risklerden de standartlar dahilinde koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Güvenliğinizin En Önemli Parçalarından Baret Çeşitleri ve Modelleri!

Baret, iş sahalarında yaşanabilecek birçok iş kazasını engellemek için hayati önem taşıyan önemli güvenlik ekipmanlarından biridir. İnsanların başlarına alacakları darbelerin hayati sonuçları olabileceği için bu ekipmanları kullanmak çok önemlidir. Önemi her geçen gün artan iş güvenliği ekipmanları arasında özel bir yere sahip olan güvenlik bareti birçok iş alanında kanunen kullanılması zorunlu hale getirilenlerden biridir. İş yerlerinde yaşanan iş kazalarına bakıldığı zaman bunların çoğunun güvenlik ekipmanı kullanmamaktan kaynaklandığı görülebilir.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.