3m masje.png (230 KB)
İstanbul Ticaret Farkı, Great Place to Work Sertifikası ile Karşınızda!

İstanbul Ticaret Farkı, Great Place to Work Sertifikası ile Karşınızda!

1987 yılında kurulmuş olan İstanbul Ticaret, tedarik ortağı olarak faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 30 yılı aşkın tecrübesiyle  İstanbul Hırdavat A.Ş ve İstanbul İş Güvenliği ve Endüstriyel A.Ş olarak kişisel koruyucu donanım ve endüstriyel ürünler alanında uzmanlığı ile iş birlikçilerine destekte bulunurak bünyesine eklediği bayilik ve distribütörlüklerle her geçen gün büyüyerek sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır. Kurulduğu ilk günden bugüne misyonu ve vizyonu açısından iş hayatına değer katmak öncelikleri arasında yer alması ve uzun süreli tecrübesi, markanın birçok alanda ilgi odağı olmasını ve daha sonrasında gelen başarı da açıklıyor. Özellikle iş güvenliği malzemeleri ve hırdavat alanındaki geniş dağıtım ağı sayesinde Türkiye’nin birçok bölgesine hizmet vermeye devam ediyor.

Müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde müşterilerinin genel iş sistemini inceleyip geniş ürün  yelpazesiyle birlikte iş modeline en uygun ekipmanı ve donanımı onlara sunarak ihtiyaçlarını en olağan şekilde gidermeyi amaçlıyor. Tüm bunların yanı sıra sunduğu güvenilir çalışma sistemi ve tecrübeye dayalı işlevselliği İstanbul Ticaret’i bir adım öne taşımaya yardımcı oluyor.

Yalnızca müşterisini değil,  insan odaklı yaklaşımları öncelikli kılarak çalışanını da odak noktası yapan İstanbul Ticaret, çalışanlarının yapmış olduğu değerlendirmeler neticesinde Great Place to Work Enstitüsü’nün Certified programını çalışan anketlerinden aldığı başarılı sonuçlar ile tamamlayarak “Great Place to Work Certified” unvanı almaya hak kazandı.

Great Place To Work Enstitüsü, kurum kültürü konusunda uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 56 ülkedeki ofisleri ile sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere mükemmel işyerlerini inşa etmeleri, geliştirmeleri konusunda destek veren bir araştırma ve danışmanlık kurumudur.Great Place to Work’ün güvene dayalı felsefesi dünyanın her yerinde çalışan odaklı ve yüksek güven kültürü yaklaşımı ile mükemmel iş yeri kültürlerinin yaratılmasına katkı sunarken, şirketlerin ekonomik performanslarını da artırmalarına yardımcı oluyor.Bu çalışmaları sebebiyle küresel dünyadaki ekonomik yapıları ve şirket yapılarını yakından tanımakta; akademik alanda ve diğer araştırma şirketleri ile geliştirdiği işbirlikleri sayesinde de yöntemlerini sürekli geliştirmektedir.

 

1991’den bu yana gerçekleştirdiği 100 milyondan fazla çalışanın geri bildirim anketinden elde ettiği bilgilerle bir işyerini harika hale getiren kavramın “güven” olduğunu belirleyen Great Place to Work Enstitüsü, Great Place to Work Sertifikası ile olağanüstü bir çalışan deneyimine sahip organizasyonları global olarak tesciller. Kurum kültürü konusunda uzmanlaşmış, sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere mükemmel işyerlerini inşa etmeleri, geliştirmeleri konusunda destek veren bir araştırma ve danışmanlık kurumu olan Great Place To Work Enstitüsü’nün yürüttüğü sertifikasyon programı, çalışanların organizasyon içerisindeki deneyimine ve güven kültürüne ışık tutma imkanı sağlayan iki adımlı bir süreçtir. Süreç bağımsız analiz yapısı ile çalışanların geri bildirimine dayalı olarak global standartlara sahip olunduğunu gösterir, Sertifikasyon iş arayanların hangi şirketlerin gerçekten harika bir şirket kültürü sunduğunu ayırt etmelerine yardımcı olduğu gibi  harika çalışan deneyime sahip organizasyonların global olarak tanınması ve araştırma destekli bir doğrulamasını sağlayarak işverenlere işe alma avantajı sağlar ve güçlü bir çekim etkisi oluşturur.

Enstitü’nün her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşımaktadır. Çalışanlarının yapmış olduğu değerlendirmeler neticesinde İstanbul Ticaret de  2022-2023 döneminde harika çalışan deneyimine ve global standartlara sahip olduğu tescillenmiştir. Sertifikasyon, harika çalışan deneyime sahip organizasyonların global olarak tanınması ve araştırma destekli bir doğrulamasını sağlayarak işverenlere işe alma avantajı sağlar ve güçlü bir çekim etkisi oluşturur.

Çalışanlar tarafından “Harika Bir İş Yeri” seçilen İstanbul Ticaret, izlediği politikalar ve çalışan deneyimleri ile sektöründe öncü olmaya, güvenilirlik ve sürdürülebilirlik ilkeleri ile yeni başarıları kazanmayı hedeflemektedir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.