Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

İletişimli Kulaklıklar

Çeşitli iş yerlerinde kullanılan kablosuz iletişimli kulaklık iş güvenliğini sağlamak adına önemli ekipmanlar arasındadır. İşçilerin ya da ekiplerin birbiriyle kolay bir şekilde iletişim kurmaları konusunda ayrıcalık sağlayan bu ekipman, bir tür koruyucu olarak da ele alınır. Bluetooth bağlantılı iletişimli kulaklık gibi farklı çeşitleri olduğu için değişen ihtiyaçları başarıyla karşılar. Pratik ve ayrıcalıklı bir kullanım imkânı sunar.

 

İletişimli kulaklıkları arasından seçim yaparken karşılaşabileceğiniz birden fazla model bulunur. Bunlardan biri olan aktif gürültü engelleme özellikli iletişimli kulaklık isminden de anlaşılacağı üzere çalışma ortamının daha verimli hâle gelmesi için dışarıdan gelen gürültüyü engeller. Bu işitme sağlığı için oldukça önemlidir. Kablo bağlantılı iletişimli kulaklık modelleri ise gürültüyü engellerken bir yandan da iletişim kurabilmeyi sağlar. Kısacası duyulması gereken sesler dışındaki diğer gürültünün giderilmesi için kullanılır.

 

Siz de ptt adaptörlü kulaklık iş yerlerinde özellikle gürültülü faaliyet alanlarında çift yönlü iletişimi kolaylaştıran, personelin kulaklarını gereksiz yüksek sesten koruyan bir üründür.

 

İletişimli Kulaklık Çeşitleri

Çok kullanışlı barete takılabilir kulaklık modelleri işçilerin baret takmalarına engel olmayacak uzunluktadır. İletişimli koruyucu iş kulaklıkları farklı çeşitlere sahiptir. Kullanım senaryolarına ve değişen ihtiyaçlara bağlı olarak üretilen telsiz kulaklıklar özellikle işyerleri zorunlu iş sağlığı ve güvenliği ekipmanları arasındadır.

 

İletişimli kulaklık çeşitleri arasında:

- Bluetooth kulaklıklar: 3M güvenlik kulaklığı olarak da değerlendirilen ürünlerin büyük bir çoğunluğu Bluetooth teknolojisi kullanılarak üretilir. Bu sayede diğer cihazlarla kolaylıkla bağlantı kurulabilir. Özellikle cep telefonu veya tablet gibi akıllı cihazlar ile iletişim halinde olması ve bağlantı kurması önemli bir avantajdır.

- Kablosuz işitme koruma kulaklıkları: Özellikle yüksek gürültülü ortamlarda çalışması gereken kişilerin mutlaka kullanması gereken ekipmanlar arasında işletme kurumu kulaklıkları bulunur. Kablosuz özelliğe sahip olan bu kulaklıklar işitme sorunları için önlem alır.

  • Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklıklar: İletişimli kulaklıklar arasında bulunan ve her geçen gün daha çok tercih edilen modeller arasında aktif gürültü engelleme özelliğine sahip modeller bulunur. İşçilerin dikkatini dağıtan gürültüyü ortadan kaldırmak adına önemli bir rol oynayan bu modeller, uzun süreli kullanım sunar.

 

Dolayısıyla iletişimli kulaklık çeşitleri arasında bulunan modeller değişen ihtiyaçları başarıyla karşılayabilir.

 

İletişimli Kulaklık Kullanım Alanları

Fonksiyonel iletişim telsizi olarak da anılan bu ekipmanlar gürültüyü engellerken gerek görüldüğü durumlarda çeşitli birimlerle iletişime geçmeyi kolaylaştırır. İletişimli koruyucu kulaklık seçenekleri farklı boyutlara, şekillere ve niteliklere sahip olabilir.  İletişimli kulaklık kullanım alanları arasında:

- İnşaat ve inşaat alanları,

- Endüstriyel bakım ve onarım,

- Güvenlik personeli,

- Depolama ve lojistik,

- Taşımacılık ve ulaşım,

- Etkinlik ve eğlence organizasyonları bulunur.

 

Her sektörün ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu için kulaklık türleri de farklı modeller çevresinde geliştirilir. Tek başına belli bir alandan sorumlu olan personeller için sadece gürültü engelleyici kulaklıklar tercih edilirken sürekli olarak belli birimlerle iletişim hâlinde olması gereken personellere iletişimli kulaklık türleri önerilir. Yüksek sesli çalışma alanları için koruyucu kulaklık uzun vadede çalışanların daha rahat etmesini sağlar ve konsantrasyonlarının bozulmasını engeller.

 

Yüksek ses yalnızca işitme problemlerinin oluşmasına zemin hazırlamaz. Bazı koşullar altında personelin dikkatini dağıtır ve verimli çalışmasını da engeller. İş yerleri çalışanların daha iyi faaliyet gösterebilmesi için yüksek ses sorunlarını bu kulaklıklarla engeller. Kulaklıklar kablolu, mikrofonlu ve sadece gürültü engelleyici olabilir.

 

İletişimli Kulaklık Özellikleri

Yaygın olarak kullanılan 3M iş kulaklığı ayrıcalıklı kullanım olanaklarıyla öne çıkar. İletişimli kulaklık özellikleri şu şekilde listelenebilir:

- Kulaklık fonksiyonuna sahip olan bu ekipmanlar kullanıcının işitmesi konusunda ayrıcalık sunarlar. Bununla birlikte yüksek sesli ortamlardaki gürültüden koruyarak kulaklar için sağlıklı bir seçenek olduklarını söylemek de mümkündür.

- Mikrofon ve hoparlör özelliğine sahip olan gürültü önleyici iş kulaklığı modelleri kullanıcıların konuşmalarını kaydetmeleri konusunda da fırsat tanır. Diğer ekip üyeleri ile iletişim kurmayı kolaylaştırır. Bu açıdan avantajlıdır.

- Son yıllarda geliştirilen 3M kulaklık modellerinin pek çoğu kablosuz bağlantı özelliğine sahiptir. Bununla birlikte eller serbest kullanım özelliğine sahip ses koruyucu kulaklık modelleri de bulunur.

- Çevre duyarlılığı adına da önemli bir rol oynayan ve uzun pil ömrüne sahip olan mikrofonlu iş kulaklığı özellikle iş yerleri için önemli ve ayrıcalıklı bir kullanıma sahiptir.

 

İletişimli Kulaklık Fiyatları

İletişimli peltor kulaklık gibi modeller iş yerlerindeki faaliyetlerin daha sağlıklı yürütülmesi için gereklidir. İletişimli kulaklık büyük şirketlerde personellerin görevleri başındayken de farklı departmanlarla görüşebilmesini sağlar. Barete takılabilir kulaklık fiyatı boyutuna, modeline, rengine ve diğer özelliklerine göre değişiklik gösterir.

 

Fiyatların çeşitli etkenlere bağlı olarak değiştiğini söylemek mümkündür. 3M kulaklık fiyatları çoğunlukla modelin özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Bununla birlikte üretim esnasında kullanılan materyaller, dayanıklılık, kullanım süresi ve kullanımı ile elde edilen avantajlar da iletişimli kulaklık fiyatları belirlenirken önemli rol oynar. Fiyatları etkileyen unsurlar arasında gürültü engelleme düzeyi de oldukça önemlidir. Çalışılan bölgenin özelliklerine göre kulaklıkların belirli gürültü engelleme düzeyine sahip olması gerekir. Böylece çalışanlar için en doğru sonucu sunar.

 

Fonksiyonel özelliklere sahip olan ve bu sayede sayısız avantaj yaratan iletişimli koruyucu iş kulaklığı önemli bir gerekliliktir. Siz de farklı özellikleri değerlendirerek modeller arasından iletişimli kulaklık seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede hem ayrıcalıklardan yararlanmış olur hem de konforlu bir kullanım olanağı elde edersiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.