Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Schuberth

 

İnşaat, sanayi ve üretim gibi sektörlerde işçiler yüksek risk içeren işler ile meşgul olurlar. Bu işler esnasında ortaya çıkabilecek tehlikeli durumlardan kaçınılması için işçilerin gerekli koruyucu ekipmanlara sahip olması gerekir. Bu doğrultuda işçilerin en çok ihtiyaç duyduğu koruyucu ekipmanlardan biri baretlerdir. Baretler sağlam yapıları ve yüksek baş koruması içeren bileşenleri ile işçilerin başlarını korur. Schuberth baret modelleri bu doğrultuda ilgili sektörlerde çalışan işçilerin güvenliğinin sağlanabilmesi için tasarlanmıştır. İşçilerin baret takmaması sonucu ortaya birçok farklı problem çıkabilir. Bu problemler arasında baş yaralanmaları, sarsıntılar, bayılma ve bunun gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilecek problemler yer alır. 

İş güvenliğini maksimum seviyede tutmak ve ciddi yaralamaların önüne geçebilmek için üretilen Schuberth baret modelleri birçok farklı çeşide sahiptir. Markanın baret modelleri ilgili sektörlerin sahip olduğu tehlike oranları ve işçilerin baş ölçüleri doğrultusunda farklılaşır. İş sağlığı ve güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi ve olası tehlikelerin giderilebilmesi için baret seçiminin sektörün gereklilikleri ve işçilerin baş ölçüleri doğrultusunda yapılması gereklidir. Baretlerin işçilerin başlarına uygun boyutlarda olmaması ya da ilgili sektörlerin kullanımına uygun olmaması gibi durumlarda sağladıkları güvenlik ve koruyuculuk katsayıları düşebilir. 

 

Schuberth Koruyucu Baret Modelleri 

 

Schuberth koruyucu malzemeleri birçok farklı modelde satışa sunulurlar. Schuberth iş güvenliği ürünleri ve fiyatları ekipmanların üretildiği malzeme, koruyuculuk oranları ve sahip oldukları sertifikalar doğrultusunda çeşitli değişiklikler gösterir. İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanabilmesi için üretilmiş olan Schuberth koruyucu baret modelleri ve bu modellerin sahip olduğu isimler şu şekilde sıralanır: 

• Schuberth BOP 74 R II Sanayi Bareti

• Schuberth Euroguard 6 R Baret

• Schuberth Madenci Kurtarma Bareti

• Schuberth Masterguard Aparatlı Baret

• Schuberth Masterguard Baret İçliği

• Schuberth Mining Madenci Bareti 

 

Schuberth koruyucu baretleri beyaz, kırmızı, mavi, sarı, turuncu ve yeşil renklerde üretilirler. Koruyucu baretler maden ve inşaat işleri gibi ışık oranının az olduğu sektörlerde sıklıkla kullanılırlar. Bu tür ortamlarda ışık seviyesi yer yer az olabildiğinden işçilerin birbirlerini seçmeleri zor olabilir. Bu sorunun ortadan kaldırılması için parlak ve farklı renklerde üretilen Schuberth koruyucu baret modelleri karanlıkta işçilerin birbirlerini görebilmelerini kolaylaştırarak iş faaliyetlerinin seyrinde devam edebilmesini sağlar. Schuberth koruyucu baret modelleri dayanıklı duroplastik malzemeden üretilirler. Bu malzeme işçilerin baş kısmını darbe ve yaralanmalara karşı korur. Markanın koruyucu baret modelleri aynı zamanda işçilerin kullanımını kolaylaştırmak adına hafif olarak üretilmiştir. Böylece işçiler iş esnasında bir yandan korunurken diğer bir yandan konforlu bir iş deneyimi yaşayabilirler. 

 

Schuberth Koruyucu Baret Modellerinin Kullanıldığı Sektörler

 

Schuberth koruyucu baret modelleri işçilere tam anlamıyla güvenlik sağlayarak iş sağlığı ve güvenliği ihtiyaçlarını yerine getirmeyi amaçlar. İnşaat, sanayi, üretim vs. gibi sektörlerin her biri farklı risk oranlarına sahiptir. Dolayısıyla bu tür işlerde kullanılan koruyucu ekipmanların o iş türüne özgü olması gereklidir. Bu sebeple Schuberth koruyucu baret modelleri ilgili sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve bu sektörde çalışan işçilerin güvenliğini tam olarak sağlayabilmek için farklı modellerde olacak şekilde üretilir. Schuberth koruyucu baret modellerinin sıklıkla kullanıldığı sektörler şu şekilde sıralanabilir:

• Kimya sanayi

• Sıcak ortamın olduğu endüstriler

• Yüksek koruma ve performans gerektiren iş alanları

• Yüksek UV ışınlarına maruz kalınabilecek ortamlar

• Yapı ve inşaat

• Madencilik 

 

Schuberth koruyucu baret modelleri bu sektörlerde çalışan işçiler tarafından kullanıldığında işçilerin korunması ve güvenlikleri sağlanmış olur. Bu sektörler ağır darbelerin ortaya çıkabildiği, kimyasal içerikli malzemelerin kullanıldığı ve yüksek sıcaklıkların bulunduğu sektörlerdir. Bu sektörlerde kullanılan koruyucu baretlerin dikkatli ve titiz bir şekilde seçilmesi gereklidir. İlgili sektörlerdeki baretler maksimum koruyuculuğa sahip olmalıdır. Örneğin Schuberth sanayi bareti modelleri yüksek sıcaklıklarda formunu korur ve yüksek delinme direnci özelliğini kaybetmez. Markanın baretleri yüksek darbe dayanımına sahip olmasının yanı sıra kimyasallara karşı direnç gösterir. Schuberth koruyucu baret modelleri, yüksek malzeme dayanıklılığına sahip olduğundan işçilere uzun ömürlü kullanım sağlar. Bu da baretlerin sürdürülebilir politikalar izlemek için uygun olduğu anlamına gelir. 

 

Schuberth Koruyucu Baret Detayları

 

Her bir Schuberth koruyucu baret farklı özelliklere sahiptir. Schuberth madenci baret modelleri 400 ve 410 gram arasında değişen bir ağırlığa sahiptir. Ayar tipi tokalı olan markanın koruyucu baretleri EN 397 standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Madende ortaya çıkabilecek darbe ve çarpmalara karşı yüksek esneklik ve kuvvet emilimine sahip olan madenci baretlerinin yeşil, beyaz ve turuncu olmak üzere üç farklı renk çeşidi mevcuttur. Schuberth sanayi baretleri ise dört farklı renk seçeneğine sahip olarak satışa sunulmaktadır. Sanayi ortamı da madencilikte olduğu gibi son derece tehlikeli olabilmektedir. Sektör çalışanlarının yaşayabilecekleri olası tehlikeleri önlemek adına duroplastik UP-GFve cam elyaf ile güçlendirilmiş polyester malzemeden üretilen Schuberth sanayi baretleri işçilerin baş güvenliğini sağlar. Markanın koruyucu baretleri yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olmasının yanı sıra yüksek delinme direnci ve darbe dayanımına sahiptir. Sanayi baretleri ergonomik olarak şekillendirilmiştir. Böylece işçileri korurken rahat etmelerini ve işlerinde konforlu zamanlar geçirebilmelerini sağlayan koruyucu sanayi baretleri, üzerlerinde bulunan vidaların sıkılıp gevşetilmesiyle baş için ayarlanabilmektedir. Schuberth Euroguard 6 R baret modeli ise yapı ve inşaat sektörlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu koruyucu baret türü -20 dereceye kadar düşük sıcaklıklarda kullanım için uygundur. Koruyucu baretin içerisinde yer alan çift çeperli iç profili sayesinde yanal mukavemet arttırılmış ve bu sayede yüksek koruma kapasitesi sağlanmıştır. Markanın bu modeli 340 gram gibi hafif bir ağırlığa sahiptir. Markanın baretleri aynı zamanda schuberth baret içliği gibi değiştirilebilir parçalara sahiptir. Bu şekilde baretlerinin kullanım ömürlerinin uzatılması amaçlanmıştır. 

 

Schuberth Koruyucu Baret Farkı

 

Schuberth iş güvenliği malzemeleri ilgili sektörler doğrultusunda üretilmiş olduklarından rakiplerinden ayrılır. Schuberth geleneksel koruyucu ekipman üretim anlayışının yerine sektöre özel koruyucu malzeme üretme anlayışını benimsemiştir. Markanın koruyucu ekipmanları her sektörün farklı risk oranlarına sahip olduğu göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Bu doğrultuda koruyucu baretler darbe dayanımı, sıcaklık, kimyasal madde dayanıklılığı ve esneklik gibi farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilmiştir. Bu özellikler Schuberth koruyucu baretlerinin risk içeren birçok sektör tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Sektör çalışanlarının koruyucu baretlerinin çalışılan sektöre uygun seçildiği durumlarda markanın koruyucu baretleri işçilere maksimum güvenlik sağlayabilir. Schubert koruyucu baret çeşitleri aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanım ömrü sunar. Koruyucu baretler sağlam malzemeden üretilmeleri ve parça değiştirebilmeleri gibi özellikleri sayesinde işçiler tarafından uzun süreler boyunca kullanılabilir. Böylece Schuberth koruyucu baretler sektör sahiplerinin ekonomileri ve şirketin sürdürülebilirlik politikaları açısından kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunar. Bu sebeple Schuberth baret fiyatları iş sahipleri tarafından bir kez ödenir ve belirli bir süre bu ödeme tekrarlanmamış olur. Schuberth iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının hemen hepsi, koruyucu baret modellerinde olduğu gibi uzun ömürlü, dayanıklı, esnek, yüksek koruma sağlayan ve şık yapılara sahip olacak şekilde üretilmişlerdir. Bu konuda Schuberth en ön plana iş sağlığı ve güvenliği kurallarını koyarak tehlikeli ve yüksek risk içeren olası kazalara karşı sektör çalışanlarının yanında yer alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.