Kullan At Eldivenlerin İş Güvenliği Açısından Önemi Nedir?

Kullan At Eldivenlerin İş Güvenliği Açısından Önemi Nedir?

Hemen her iş kolunda, hijyen koşullarının maksimum seviyede tutulması gerektiği su götürmez bir gerçektir. Bu doğrultuda ilgili iş kolunda çalışan personellerin hijyen koşullarını sağlama konusunda kendilerine yardımcı olacak materyalleri kullanmaları gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacı ile birçok farklı iş kolunda kullanılan kullan at eldiven özellikleri sayesinde kullanıldığı iş ortamının güvenlikli ve hijyenik olmasını sağlar. Tek kullanımlık eldivenler bu amaçla neredeyse her sektör ve iş kolunda sıklıkla kullanılmaktadır. Kullan at eldivenlerinin iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli kılan en önemli özelliği, kullanımdan sonra atılıyor olmalarıdır.

Eldivenlerin tek kullanımlık olması, iş kolundaki faaliyetlerin sürekli olarak yeni kullan at eldivenler kullanılarak gerçekleştirilmesini gerekli kılar. Bu da işyerindeki her işlemin temiz eldivenler kullanılarak hijyenik koşullar altında yapılması anlamına gelir. Tek kullanımlık eldiven bina temizliği; otomotiv sektörü, gıda işleme, sağlık hizmetleri, geri dönüşüm, sanayi, kimya ve yaşam bilimleri gibi hemen her sektör tarafından sıklıkla kullanılan bir iş eldiveni türüdür.  Tek kullanımlık eldivenler nitril, lateks ve vinil gibi malzemeler kullanılarak üretilirler.

Kullan At Nitril Eldiven Nedir ve Ne İşe Yarar?

Nitril adı verilen madde kullanılarak üretilen tek kullanımlık eldivenlere, nitril eldiven adı verilir. İş güvenliği ve hijyen koşullarını iyileştirmek amacıyla üretilen eldiven çeşitlerinden biri olan tek kullanımlık nitril eldiven, genel itibari ile sağlık ve kimya alanlarında kullanılır. Nitril eldivenler sağlık ve kimya gibi iş güvenliği ve hijyen koşullarının yüksek derecede önemli olduğu iş kollarında sıklıkla kullanılır. Nitril eldivenler muayene eldiveni olarak da adlandırılırlar. Muayene eldivenleri genellikle kauçuk malzemeden üretilirler fakat kullanıcıların ve çalışanların kauçuğa alerjisi olabilir. Nitril eldiven bu alerjenik durumu ortadan kaldırmak amacıyla içerisinde kauçuk bulunmayacak şekilde üretilir. Böylece kauçuğa alerjisi olan sağlık ve kimya sektörü çalışanları nitril eldiven sayesinde iş güvenliği ve hijyen koşullarını sağlayabilmiş olurlar.

Nitril muayene eldivenleri sağlık alanına oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. Sağlık alanı iş güvenliği ve hijyen koşullarının yüksek seviyede önemli olduğu bir alandır. Bu alanda hastane personelleri tarafından kullanılan malzemelerin tek kullanımlık olması son derece önemlidir. Bu doğrultuda sağlık personellerinin ellerinin temiz kalmasını sağlayan kullan at eldiven çeşidi olan nitril eldiven, hastaların temas yolu ile zarar görmelerinin önüne geçer. Kullan at nitril eldivenler aynı zamanda sağlık çalışanlarının ellerinin zararlı maddelere maruz kalmasını engeller.

Nitril eldivenler, pratik bir şekilde giyilerek kullanıma hazır hale getirilirler. Bu kullan at eldiven türü malzeme kalitesi ve dayanıklılığı sebebiyle de sağlık ve kimya alanlarının vazgeçilmezidir: Nitril eldivenler yüksek gerilme direnci, sızdırmazlık, aşınmaya karşı dayanıklılık, yüksek sürtünme direnci, uzun raf ömrü, kolay şekil alma ve kimyasal direnç gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Tüm bu özelliklere sahip olmasından kaynaklı olarak nitril eldiven kullanım alanları sağlık ve kimya alanları ile sınırlı değildir. Nitril eldivenler üretilirken kullanıldıkları alana göre farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilirler. Nitril eldivenler aynı zamanda kullanılacakları iş koluna göre farklı renklerde üretilirler. Sağlık alanında kullanılan kullan at nitril eldivenler genellikle mavi ve yeşil renkte tasarlanır.Nitril eldivenler aynı zamanda beyaz ve mavi renklerde de hizmete sunulur.

Kullan At Nitril Eldiven Kullanım Alanları

Kullan at nitril eldivenler birçok farklı iş kolunda sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlık ve yiyecek hazırlama sektörlerinin yanında temizlik, laboratuvar, çeşitli iş sahalarında tamir - bakım,  kuaför, kafeterya - restoran servisi ve ev içi alanlarda kullanılabilirler. Nitril eldivenler dayanıklılıkları ve kullanım kolaylığı sebebiyle birçok farklı iş kolunun tercih ettiği kullan at eldiven çeşididir.

Ansell nitril eldiven formülü, kimyasal sıçrama koruması sağlayarak tehlikeli maddelerin çalışanlara kalıcı hasar vermesini engeller. Nitril eldivenler köpük nitril eldiven, mavi noktalı nitril eldiven, tam kaplı nitril eldiven, light nitril eldiven ve nitril muayene eldiveni olmak üzere birçok farklı çeşit olarak üretilmektedir. Sanayi, sağlık ve kimya gibi iş güvenliğinin ve hijyenin yüksek derecede öneme sahip olduğu ortamlarda kullanılabilen nitril eldiven, sağlam ve uzun ömürlü yapısından kaynaklı olarak kullanıcılarına yüksek koruma sağlar. Nitril eldiven kişilerin zararlı kimyasal maddeler; temas ya da kan yolu ile bulaşan hastalıklar ve kötü huylu bakteri ve mikroplardan korunmalarını sağlayabilir. Bu doğrultuda çok amaçlı nitril eldivenler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Maksimum güvenlik ve hijyen koşulları sağlaması amacıyla üretilmiş olan yeni yeni K350 pudrasız eldiven, kişilerin işlerini rahat, güvenli ve temiz bir biçimde gerçekleştirebilmelerini sağlar. K350 tek kullanımlık eldiven pudrasız olarak üretilir. Pudrasız nitril eldivenler elin kurumasını önler ve alerjik reaksiyonları azaltırlar. Bu sayede eldiveni kullanan işçilerin elleri kurumaz ve alerjilere karşı korunmuş olurlar. Mükemmel rahatlık, mekanik beceri, parmak ucu rahatlığı, gelişmiş kavrama özelliği, bilek kıvrımı ve gıda ile temasa uygunluk gibi birçok farklı özelliği kullanıcılarına sunan Veo K350 Tek Kullanımlık Pudrasız Nitril Eldiven birçok iş kolu tarafından sıklıkla tercih edilen bir kullan at eldiven türüdür. Bu doğrultuda iş güvenliği ve hijyen koşullarını maksimum seviyede tutmak isteyen iş sahipleri ve işçiler yeni nesil Veo K350 nitril eldiven kullanarak istedikleri çalışma koşullarına sahip olabilirler.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.