Kolay İade İşlemi
Kargo_Web_Banner.webp (56 KB)
    
Aldığım ürün/ürünleri kaç gün içerisinde iade ederim ?

İstanbulticaret.com'dan satın aldığınız ürün/ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade edebilirsiniz.

Kargo şirketi ile ürünümü nasıl iade edebilirim ?

İade edilecek ürün/ürünler tarafınıza ulaştığı hali ile kendi kutusunda/poşetinde içerisinde paketlenmelidir. Koli içerisine ürün irsaliyesi konulmalıdır. Koli üzerine iade kodu yazılmalıdır.
Ürünlerinizi anlaşmalı kargo şirketimiz Yurt İçi Kargo ile aşağıdaki yöntemlerle ulaştırabilirsiniz. Alıcı kodu <İstanbul Ticaret Kocaeli müşteri kodu:<319054588> olarak belirtmeniz yeterlidir. Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi'ni (444 99 99) arayarak adresinize kurye talep edebilirsiniz.Yurtiçi Kargo Web Sitesi'nden (www.yurticikargo.com) online kurye talep edebilirsiniz.  (Ana Sayfa > Gönderi Yap > Tıkla Gönder).Size en yakın Yurt İçi Kargo şubesine kargonuzu teslim edebilirsiniz. (Size en yakın şubeyi öğrenmek için tıklayınız.)

İade edemeyeceğim ürünler var mı ?

İade olarak gönderilecek ürünün yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemesi, size ulaştığı gibi zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi ve iade talebinin 30 gün içerisinde yapılması önemlidir.
Cayma hakkı kapsamı dışında olup iade alınamayacak ürünlerimiz:
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Ancak satın alınan bazı ürünlerin hijyenik ve teknik özellikleri gereği iade edilebilmesi için; paketinin ya da ambalajının açılmamış olması ve dolayısıyla da kullanılmamış olması gereklidir. Bu tür ürünlerin iadesi ancak orijinal kutularıyla birlikte mümkün olacaktır.

Ücret iadem ne zaman gerçekleştirilecek ?

İade ürününüz İstanbul Ticaret tarafından kontrol edilip, iade koşullarına uyuyorsa iade süreciniz başlatılacaktır.
Ürün tam ve eksiksiz olarak depomuza ulaştıktan sonra bedel iadesi 14 gün içerisinde bankanıza talimat verilecektir
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması değişiklik gösterebilir.
Detaylı bilgi için bankanızla görüşebilirsiniz.

Taksitle ödeme yaptım. Ücret iademi nasıl alacağım ?

Ödemenizi kredi kartına taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir.
Bu işlem bankanız tarafından gerçekleştirilmektedir, detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?


Sepet oluşturup ödeme adımını tamamladıktan sonra siparişe ürün ekleme, çıkartma, renk/beden değişimi veya ödeme yöntemi değişikliği yapılamamaktadır. Siparişte bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa, sipariş henüz faturalanmamış ise müşteri hizmetlerimiz üzerinden iptalini yaparak , yeniden bir sipariş oluşturabilirsiniz.

İademi farklı bir kargo firması ile gönderebilir miyim ?

İade prosedürümüz için yalnızca Yurtiçi Kargo ile iade seçeneği sunulmaktadır. 

Kargo şirketi ile yapmış olduğum iadeyi nasıl takip edebilirim ?

Geri gönderimlerinizin depomuza ulaşımını anlaşmalı firmamız Yurt İçi Kargo'dan aşağıdaki yöntemlerle, teslimat numarası ile sorgulayabilirsiniz.
Yurtiçi Kargo Web Sitesi'nden (www.yurticikargo.com)  gönderi sorgula kutucuğundan sorgulama yapabilirsiniz.
Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi'ni (444 99 99) arayarak teslimat numarası ile birlikte geri gönderiminizi sorgulayabilirsiniz. 

İade için kargo ücreti ödeyecek miyim?

İadelerinizi, anlaşmalı firmamız olan Yurtiçi Kargo ile ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.