Tyvek.png (3.53 MB)

Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
1 2

DuPont

 

Genel bakım ve hastane gibi kimyasal malzemelerin kullanıldığı ya da bulaş riskinin yüksek olduğu sektörlerde iş sağlığı ve güvenliği şartlarının sağlanabilmesi oldukça önemlidir. Bu tür sektörler yüksek risk içeren faktörler barındırırlar. Bu sektörlerde ortaya çıkabilecek tehlikeli durumlar bulaşıcı hastalıklar, kimyasal maddelerle temastan kaynaklı olarak oluşan zararlar ve çeşitli enfeksiyon hastalıkları olarak sıralanabilir. DuPont iş güvenliği malzemeleri bu doğrultuda işçilerin bu tür sektörlerdeki iş sağlığı ve güvenliği şartlarının uygun seviyeye getirilmesini sağlamaktadır. İlgili sektörde çalışan işçilerin vücutlarının neredeyse tüm bölgeleri dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı savunmasızdır. 

DuPont iş güvenliği tulum modelleri gibi ürünler işçilerin vücut sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Bu tür ürünler işçilerin bilek, bacak, göğüs, baş, boyun ve sırt gibi birçok bölgesini kaplayacak şekilde üretilmiştir. Bu giysileri ilgili sektörlerde kullanan işçilerin vücutlarının büyük çoğunluğu kapatılmış olur. Bu da dışarıdan gelebilecek tehlikeli malzemelerin işçilerin vücutlarından önce ilgili koruyucu ürüne temas edeceği anlamına gelir. Koruyucu kıyafetler kimyasal ve enfeksiyona sebebiyet verebilecek bileşenler gibi tehlikeli maddeleri dışarıda tutacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece bu koruyucu ürünleri kullanan işçiler gerçekleştirdikleri faaliyet sırasında ortaya çıkabilecek tehlikelerden vücutlarını koruyabilirler. DuPont koruyucu ürün çeşitleri işçilerin boy ve kilosuna uygun olarak ayarlanabilir seçeneklerde üretilmiştir. Bu sayede hemen her işçinin bu kıyafetleri giyebilmesi ve dolayısıyla korunabilmesi sağlanabilmiştir. 

 

DuPont Koruyucu Ürün Modelleri

 

DuPont iş güvenliği ürünleri ve fiyatları ilgili ürünün kullanıldığı sektör ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Markanın koruyucu ürünleri ilk olarak ilgili sektörlerin kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Bu doğrultuda işverenlerin yer aldıkları sektör doğrultusunda işçilerin koruyucu kıyafetlerini seçmeleri gerekir. Uygun koruyucu ekipmanların uygun sektörlerde kullanılması malzemelerin koruma katsayılarını arttıracak ve işçilerin maksimum iş sağlığı ve güvenliği şartlarına sahip olmalarını sağlayacaktır. Bu doğrultuda üretilmiş ve satışa sunulmuş DuPont iş sağlığı ve güvenliği koruyucu ekipmanları ve isimleri şu şekildedir: 

 DuPont Proshield 20 Basic Tulum

DuPont Tychem 2000 C Cha5 Kimyasal Koruma Tulumu

• DuPont Tychem 2000 C PL50 Box Önlük

• DuPont Tychem 6000 F Cha5 Kimyasal Koruma Tulumu

• DuPont Tyvek 800 J CHA5 Başlıklı Koruma Tulumu

• DuPont Tyvek PH30L0 500 Başlık

• DuPont Tyvek 500 Ayakkabı Galoşu

• DuPont Tyvek 500 Hv Kimyasal Atık Koruyucu Tulum

• DuPont Tyvek 500 İpli Bot Galoşu

• DuPont Tyvek Kaydırmaz Bot Galoşu

• DuPont Tyvek 500 Labcoat PL30 3 Cepli Çıtçıtlı Laboratuvar Önlüğü

• DuPont Tyvek Lalcoat PL309 2 Cepli Fermuarlı Laboratuvar Önlüğü

• DuPont Tyvek 500 Labcoat PL30NP Cepsiz Laboratuvar Önlüğü

• DuPont Tyvek 500 POSA Ayakkabı Galoşu Kaydırmaz

• DuPont Tyvek 500 POSA Ayakkabı Galoşu Kaydırmaz Taban

• DuPont Tyvek 500 P32LA Kolluk

• DuPont Tyvek 500 PT31L0 Pantolon

• DuPont Tyvek 500 Xpert Başlıklı Koruyucu Tulum

• DuPont Tyvek 500 Xpert CHF5 Başlıklı Kimyasal Koruyucu Tulum •

 

DuPont Koruyucu Ürünlerin Kullanıldığı Sektörler

 

DuPont iş sağlığı ve güvenliği koruyucu ekipmanları her sektörün ihtiyacı doğrultusunda titizlikle üretilmiştir. Bu üretim esnasında ilgili sektörlerin gereklilikleri ve sahip oldukları risk oranları göz önünde bulundurulmuştur. Dolayısıyla DuPont ürünleri ile uğraşmış oldukları sektörlerin uyuşması durumunda işverenler bu koruyucu güvenlik ürünlerini tercih edebilirler. Bu doğrultuda DuPont koruyucu ürünlerinin hizmet ve koruma sağlaması amacıyla üretildiği sektörler şu şekilde sıralanabilir:

• Kimyasal İşletmeler

• Farmasötik işleme

• Kimyasal koruma gerektiren sektörler

• Kurşun ve asbest azaltma ve iyileştirme

• Genel bakım

• Operasyonlar

• Sprey boyama ya da otomatik sprey boyama

• Genel temizlik

• Hastaneler

• Tıbbi atık çalışmaları

• Laboratuvarlar

• Petrol ve Gaz 

 

Örnek vermek gerekirse DuPont koruyucu başlık petrol ve gaz, farmasötik işleme, genel bakım, kimyasal işleme ve otomatik sprey boyama gibi sektörlerde kullanılır. DuPont markalı bu koruyucu ürün Tyvek kıyafetleri ile kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Koruyucu başlık tehlikeli maddelere daha fazla maruz kalabilecek vücut parçaları için gelişmiş koruna sunar. DuPont koruyucu başlık işçiler için yüksek koruma sağlamasının yanı sıra konforlu bir kullanım da sunar. Bu şekilde işçiler koruyucu başlıklar içerisinde istedikleri kadar süre boyunca güvenli ve konforlu şekilde kalabilirler. Markanın koruyucu başlıklarının koruma özelliği, özel filtreleme sistemine ve dayanıklılığa sahip olmasından kaynaklanır. Koruyucu başlıklar ince partiküllere ve 1 milyona kadar liflere karşı mükemmel bir bariyer sunar. Başlıklar EN 14126 standartlarına uygun olarak üretilmişlerdir. 

 

DuPont Koruyucu Ürünlerin Farkı

 

DuPont iş sağlığı ve güvenliği koruyucu ürünlerini geleneksel olan koruma ürünlerinden ayıran şey markanın ürünlerinin her bir sektörün ihtiyaçları doğrultusunda üretilmiş olmasıdır. DuPont ürünleri üretilmeden önce ilgili sektörlerin sahip oldukları risk oranları hesaplanır ve sektörlerde kullanılan malzemeler incelenir. Sektörlerde kullanılan malzemeler ve bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek tehlikeli durumlara karşı DuPont koruyucu ürünleri dizayn edilir. Bu konuya bir örnek vermek gerekirse DuPont ayakkabı galoşu basit bir ayakkabı galoşu olarak tasarlanmamıştır. Markanın ürettiği ayakkabı galoşları elastiktir ve üst kısımlarında sabitleme bağlarına sahiptir. Elastik yapısı ve sabitleme bağları ile bu galoşlar işçiler tarafından kolaylıkla giyilip çıkarılabilir ve rahatça kullanılabilir. DuPont ayakkabı galoşları genellikle farmasötik işleme, kimyasal koruma, kurşun ve asbest azaltma – iyileştirme, genel bakım işlemleri, sprey boyama ve genel temizlik gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. Galoşlar bu sektörlerde ortaya çıkabilecek tüm risk durumları göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Tyvek giysileri ile kullanılmak üzere tasarlanan DuPont ayakkabı galoşları iş esnasında ortaya çıkabilecek yüksek tehlike içeren maddelere karşı işçilerin ayaklarına üst düzey koruma sağlar. Sağladığı korumanın yanı sıra yüksek dayanıklılığa ve konfora sahip olan ayakkabı galoşları flaş eğrilmiş yüksek yoğunluklu polietilen kullanılarak üretilmiştir. Uğraştıkları sektörlerde ayakkabı yerine bot giymeyi tercih eden işçiler DuPont ayakkabı galoşu yerine DuPont bot galoşu ürünlerini tercih edebilirler. Dolayısıyla DuPont koruyucu ürünleri sektör ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilmeleri sebebiyle rakiplerinden ayrılırlar.

 

DuPont Koruyucu Ürünlerin Seçimi

 

DuPont iş sağlığı ve güvenliği koruyucu ürünlerinin seçimi için ilgili sektörlerin uğramakta oldukları tehlikeli malzemelerin ve faaliyetlerin detaylıca bilinmesi gereklidir. Bu bilginin titizlikle incelenmesinin ardından DuPont koruyucu ürünlerden uygun olanları seçilebilir. Bu doğrultuda kimyasal dökülme, acil müdahale, askeri ve petrokimyasal uygulamalar gibi sektörlerde çalışan işçiler DuPont laborotuvar önlüğü modellerini tercih edebilirler. Markanın laboratuvar önlükleri 1 mikrona kadar olan çok küçük partiküllere ve inorganik özellikli kimyasal malzemelere karşı işçilerin vücudunu korur. Laboratuvar önlükleri tehlikeli sıvı sıçramalarına karşı 2 bar basınç direnci sahiptir. Kimyasal üretim sektörlerinde işçilerin el ve kolları için yüksek koruma önlemlerinin alınması gereklidir. İşçilerin kol güvenliğinin sağlanabilmesi için Tyvek kıyafetleri ile birlikte giyilebilen DuPont koruyucu kolluk çeşidi 50 cm boyutundadır. Markanın koruyucu kollukları ideal bir koruma, dayanıklılık ve rahatlık dengesi sağlayan flaşlı yüksek yoğunluk içeren polietilenden üretilmiştir. Koruyucu kolluklar hem hava hem de su buharına karşı geçirgen olmakla birlikte, su bazlı sıvıları ve aerosollein de tene temas etmesini önlemektedir. Sonuç olarak, DuPont iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda üretildiği unutulmamalıdır. Bu sebeple işçilerin sağlık ve güvenliklerinin tam anlamıyla sağlanabilmesi için DuPont ürünlerinin ilgili sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda araştırılarak seçilmesi gereklidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.