Loctite.png (2.20 MB)

Sıralama seçin
3'Lü
4'Lü
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Loctite Yapıştırıcı Malzemeleri

Loctite yapıştırıcı malzemeleri, yüzey işlemleri ve contalar alanında dünya markası olarak bilinir. Bu ürünler çığır açan teknolojileri ile makine ve insanın ortaya koyduğu sınırsız potansiyelini de gösterir. Ürünlerin ortaya koyduğu güçlü, dayanıklı ve verimli yapıştırıcı özelliği kalıcı çözümler üretmenizi sağlar.

 

Loctite ürün çeşitleri arasında en temel ürünler olarak yapıştırıcılar, temizleyiciler, sızdırmazlık ürünlerini ve onarım ürünlerini bulabilirsiniz. Bahsedilen bu ürünler bakım ve onarım yaparken gerekli olan tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır. Loctite ürünleri arasında genel amaçlı kullanılan gözenekli yüzeylerde hızlı kürlenen hızlı yapıştırma özelliğine sahip olanlar vardır. Bu ürünler genel olarak yapıştırılması zor malzemelerin montajı için tasarlanmış bir hızlı yapıştırıcı özelliğine sahiptir. Loctite hızlı yapıştırıcı ürünleri genel olarak plastik, metal ve elastomer gibi farklı materyallerden yapılmış malzemeleri hızlı bir şekilde yapıştırma özelliğine sahip bir yapıştırıcıdır. Tüm acil ve hızlı onarımlarda bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Metal ve plastik gibi maddeler dışında bu ürünü, kâğıt, ahşap, deri ve kumaş gibi gözenekli yüzeyler üzerinde de rahatlıkla yapıştırıcı olarak kullanılabilmektedir.

 

Loctite cıvataları ve somunları sızdırmaz hale getiren ve sabitleyen güçlü bir özelliği vardır. Genel olarak vidaları darbelere ve esnemelere karşı koruyarak sabitler. Pasif yüzeyler dâhil Tüm metal yüzeylerde etkili bir yapıştırıcı özelliği taşır. Endüstriyel yağların meydana getirdiği kirliliğin bulaşma riskine karşı dayanıklı olduğu saptanmıştır. Araçların, vites kutusu, pompa ve pres gibi titreşimli parçalarının gevşemesini önlemekte başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Loctite yapıştırıcı ürünler, uygulandıkları alanlarda titreşim ve şok nedeni ile birbirine değen dişlilerin hareketsiz hale gelmesini sağlayarak vidaların gevşemesini önler. Sıvıların sızmasını önler. Montaj sırasında kontrol edilebilir güç kazandırır.

Loctite Cıvata Sabitleyicileri ve Çeşitleri

Loctite’nin ürün yelpazesinde yer alan yapıştırıcılar, contalar ve yüzey işlemleri alanında endüstri sektöründe önemli bir yere sahiptir. Bu ürünün özellikleri arasında yer alan unsurlar sızdırmazlık, temizleyiciler ve onarımdır. Endüstriyel alanda çok önemli çözümler sunan Loctite yeni teknoloji ile birleşerek sanayide meydana gelene zorluklara sunduğu yenilikler ile büyük kolaylıklar sağlıyor. Loctite cıvata çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

• Vida sabitleyiciler, bağlantı noktalarındaki gevşemeyi ortadan kaldıran ve geleneksel bağlantı yöntemlerindeki boşlukları ve hata oranını sıfır düzeye indiren ürünlerdir. Bu ürünler dişli bağlantılarda oluşan gevşeme sorununu ortadan kaldırmak için üretilmiştir.

• Boru dişli sızdırmazlık ürünleri, metal bağlantı sağlayan borularda ve bağlantılarda sızdırmazlık sağlayarak olası sızıntıları önler. Bu ürün endüstrilerdeki birçok farklı uygulamada tercih edilen, yapıştırıcı ve sızdırmazlık teknolojisi için hem hızlı çözüm sunan hem de güvenilir ürün olmuştur. Uygulama kolaylığı sağladığı, her boyutta boru bağlantısında kullanılabildiği ve endüstriyel montaj ve bakım uygulamalarında sızıntıları önlemek için ideal çözümler sunduğu için oldukça işlevseldir.

• Yapısal yapıştırıcılar, birçok zemin türü için sağlam ve dayanıklı bir yapıştırma özelliği sunmaktadır. Uzun ömürlü sızdırmazlık ve güçlü yapıştırma özelliği ile birçok farklı yüzey, malzeme ve uygulamada kullanılabilecek geniş bir ürün yelpazesi sunar. Yüksek maliyetli mekanik sabitleme yöntemlerin ortadan kaldırması ve ağırlık azaltmaya yönelik uygulamalar için ideal bir üründür.

• Sıvı contalar, sızıntıları ortadan kaldırır. Elastik ve aşınmaz özellikleri ile zamanla elastik özelliğini kaybeden mekanik contaların yerini alır. Eski makineler için yedek conta bulma sorunu yaşanacağı için sıvı contalar kolaylıkla bu contaların yerini alabilir. Takoz etkisi yoktur, kontrollü toleranslar ile tekrar sıkma gerekmez. Diğer katı contalar karşısında düşük maliyetli ve yüksek kaliteli bir alternatiftir.

• Sıkı geçme ürünleri, muhafazalar ya da şaftlar ile yatakları, burçları ve silindirik parçaları sabitler. Bu yapıştırıcılar, parçalar arasındaki boşlukları doldurabilir ve kuruduğunda güçlü bir bağ oluşturur. Böylece ağır ürünlerin aktarılmasına imkân sağlar.

• Hızlı yapıştırıcılar, hızlı ve güvenilir yapıştırma sağlamak için üretilmiş apıştırıcılardır. Hızlı yapıştırıcı uygulama araçları ile kullanıldığında gösterdiği yüksek performansı manuel uygulamalarda da gösterir. Her sektöre uygun tasarımları bulunur.

Loctite Cıvata Kullanmanın Avantajları

Loctite hibrit yapıştırıcılar, dişli bağlantı elemanlarını sabitleyen ve sızdırmaz hale getiren ürünleri aynı zamanda güvenli bir şekilde kolaylıkla sökmeniz de mümkün olacaktır. Buradaki en önemli faktör ihtiyacınıza uygun bir cıvata sabitleyici kullanmanızdır. Düşük ve orta güçteki ürünler el aletleri ile rahatlıkla sökülebilmektedir. Daha yüksek güçteki ürünler ise belirli bir noktaya kadar ısıtıldıktan sonra el aletleri ile rahat bir şekilde sökülecektir. Loctite hızlı yapıştırıcı ürünlerini kullanırsanız birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Loctite sabitleyici malzemeler, kullandığınız ürünün birbirine değen metal dişlerini hareketsiz hale getirir. Güçlü titreşim meydana geldiğinde vidalarda meydana gelebilecek gevşemeyi önler. Paslanma, kireçlenme ve sıvılara karşı sızdırmazlık özelliği mevcuttur. Montaj sırasında kontrol edilebilir güç kazandırır. Ürünün parçalarını sökülmesi sırasında kaymaları ve sıyrılmaları önler.

 

Loctite ürünleri evinizde, iş yerinizde ve özellikle sanayide birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan ve bozulan bir ürünü kolaylıkla monte etme fırsatı sunan çok fonksiyonlu ürünlerdir. Her tür ortamda kullanım açısından kolaylık sağlayan Loctite cıvata fiyatları açısından da farklılık yaratır. Farklı kalitede ve işlevde ürünlerin olması her bütçeye uygun fiyatta ürün avantajını da sağlamaktadır.

 

Loctite ürünleri ve fiyatları belirlenirken birçok faktör göz önünde bulundurulur. Örneğin ürünün kullanım alanı, kullanılan ürünün içeriği ve ürünün çeşidi gibi faktörler fiyatları etkileyen önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bu kriterler göz önünde bulundurularak ürün seçimi yapabilirsiniz. Siz de çeşitli ürünler arasından bütçenize uygun olanını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Loctite Cıvata Sabitleyicileri Renkleri ve Anlamları

Loctite hızlı yapıştırıcı ürünleri, sanayi alanında otomotiv bakımından tutun birçok ev ürünü onarımına kadar geniş bir alanda uygulanabilen bir ürün olarak bilinmektedir. Bu ürünler her ihtiyacı karşılayabilen birçok farklı derecelere sahip ürünlerdir. Bu farklı kullanım alanları, cıvata sabitleyiciler arasında ayrım yapabilmeniz için renk kodludur. Renk kodları ile ayrılmış olan ürünlerin şişeleri kırmızı renkli olmasına rağmen şişenin içerisindeki ürünün rengi, ürünün etki derecesine işaret eder.

• Mavi Loctite hızlı metal yapıştırıcı, orta düzey bir sabitleyici özelliğine sahiptir. Bu ürün 24 saat içerisinde sertleşen bir üründür ve basit el aletleri ile sökülebilme özelliğine sahiptir. Bu ürün sıvı ve katı olarak bulunur. Dünya çapında kullanıcısı bulunan bu ürün Loctite Quick Tape 249 vida sabitleyici bant olarak bilinir.

• Yeşil Loctite cıvata sabitleyici, elektrik konektörleri ve ayar vidaları gibi önceden sabitlenmiş bağlantılar için önerilen üründür. Sıvı halde de mevcut olan ürün, orta ile yüksek dayanıklılığa sahip olan bir üründür. 24 saatte katılaşan ürün, ısıtıldıktan sonra el aletleri ile sökülebilir.

• Mor Loctite cıvata sabitleyici, seri içerisinde yer alan ve etki açısından yüksek bir ürün olarak geçmektedir. 222 olarak adlandırılmış bu ürün, 24 saat içerisinde katılaşabilen bir üründür. Pirinç ve alüminyum gibi düşük dirençli metallerin yüzeyinde kullanılabilir. Bu ürün daha etkili özellikleri nedeni ile diğer Loctite ürünleri arasında öne çıkan bir ürün olarak gösterilmektedir.

• Kırmızı Loctite cıvata sabitleyici, en yüksek direnci gösteren üründür. Bu ürün 24 saatte tamamen katılaşan bir özellik göstermektedir. Ürünün hem sıvı hem de katı hali bulunmaktadır. Kırmızı Loctite ürünleri sadece ısı enerjisinden yararlanılarak sökülebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.